BİRKIZBİROĞLAN Anası

Yoğun istek üzerine (3 kişi:) kendimle ilgili bilgileri güncelleyeyim dedim.

Öncelikle adım Secce değil. E herıldın bimbıldın yani. Secce diye isim mi olur? Adım Selcen. Yani Selcan, Sevcan, Sercan, Sercen… değil S-E-L-C-E-N. Gayet normal olarak küçükken adımı söyleyemiyormuşum, secce diyormuşum. Oradan kalma.

Sonraaa…

1981 Ankara doğumluyum. Ama anne kontenjanından Kayseriliyim. Küçükken İstanbul’a taşındık. Hâlâ da cümbür cemaat buradayız.

Sonraaa…

Hava atmak gibi olmasın ama Boğaziçi mezunuyum. Dünyayı gezerim diye kalkıp tercümanlık okudum. Sonunda kendimi 2 metrekarede sıkıcı çeviriler yaparken buldum. Davlumbazı davul fırın, dübeli duvar delme makinesi sandığım bir dönemde teknik çevirmen olarak anıldım. Teknik çeviriden bögh gelince çocuk kitapları çevirmeye başladım. Ardından metin yazarı olarak çalıştım. Özellikle çocuklara yönelik metinler yazdım. Bu arada söylemeyi unuttum ama 2006’da evlendim. Kocam diye söylemiyorum, pek severim kendisini. Şükür gayet iyi bir evliliğimiz vardı. -dı diyorum çünkü 2010’da ikizlerimizin aramıza katılmasıyla hayatımız birden tepe taklak oldu. Bir daha da normalleşemedi.

Bloğuma gelince….

Çocuklarıma hatıra kalsın diye gebeyken günlük yazdım. Kayboldu gitti. İlk senelerinde ne yaptıklarını not aldım. Üzerine bir sürahi su döküldü, yazılar silindi gitti. Buraya yazdıklarım çocuklarıma kalsın diye bir derdim yok. Sonra aleyhime delil olarak kullanmalarını istemem. Bu blogu yazmaktaki tek amacım açıkçası şu: çektiğimi bir ben bilirdim, bir de siz bilin istedim…

Bu arada herkes duymasın, kulağına birşey diyeceğim dersen mailim: secce81@gmail.com

heee unutmadan sitenin çizimleri de Hülya Ceylan‘a ait.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0