Sıradaki sıra dışı doğum hikâye Vildan anneden geliyor:

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde…. Aman iki elti varmış… Bir tanesi 6 senedir evli olduğu halde bir türlü gebe kalamıyormuş (bu ben oluyorum). Diğer elti aileye geldikten bir yıl sonra gebe kaldı… Onun sevincini mutluluğunu yaşarken diğeri de halen neden adet görmediğini düşünüyordu.. Neyse eltisinin gebe haberini aldıktan üç gün sonra diğeri de bir test yaptı ve pozitif olduğunu görünce acaba üstüne fazla mi işedi diye tereddüt etti..

Akşamında bir hastaneye gitti ve kandan da pozitif çıkınca onayını almış oldu… Bu arada iki eltinin doğum günleri de aynı:) Büyüklerine iki elti de kendi günlerinde bu mutlu haberi verdi… Aradan güzel ve sağlıklı 9 ay geçti.. Küçük elti (bu Senay oluyor) sadece 12 kilo almıştı… Öbürü tamı tamına 28 kilo (bu da ben). Doğum yaptığımız gün pazara çıkmaya kalkıştık. İki tosuncuk ve bir kayınvalide olarak… Anam yarı yolda geri döndük çünkü yürüyecek halim yoktu… Kayınvalidenin evine döndüğümüzde misafir geldi, eltim tuvalete gitti ve nişanın geldiğini fark edince misafiri apar topar gönderdik… Kocalara haber verildi.. Arabaya bir kayınvalide, iki koca, bir görümce ve iki tosuncuk tıkıştık… Ben de halen bir şey yoktu ve gayet iyiydim… Ama sağ olsun kocam başımın etini yiyordu… Yok buraya kadar geldik işte sen de baktırsan, yok hazır gelmişken sen de hallet… Anam sanki elimde olan bir şey… Ben ne kadar ben iyiyim bir şeyim yok dedikçe o üstüme üstüme geliyordu…

Bu ara eltimi de nts ye bağladılar ve doğumhaneye aldılar, bense dışarıda kocalarla bekliyordum.. O an işemeye başladım… Ayyy ne utandım kaynımın yanında… Doğumhaneye bastım kapı açılınca kayınvalidem karşımda duruyordu ve anne suyum geldi dedim… O da ayy Senay’ın da simdi geldi demesin mi?? Ebe bana inanmamıştı ta ki donumu ona gösteresiye kadar. Ondan sonra ayyy gel gel sende buraya yat demişti:) Neyse tam 3,5 saat içinde eltimle doğumumuz gerçekleşti… İkisi kız ikisi de anaları gibi aynı gün doğdu:))

Paylaş: