Yumurta, yumurtlama falan demişken aklıma takıldı: Normal şartlarda bir kadın tek seferde en fazla kaç tane yumurtlayabilir acaba? Ya da bir batında en fazla kaç bebek doğurabilir?

Bildiğim kadarıyla tek batında en çok çocuk doğurma rekoru şu anda Amerikalı bir kadında. Sekiz tane doğurmuş. Sekiz! Sekiziz mi denir buna? Ve 8 bebeden dört sene kadar önce de altız doğurmuş. İki doğumda toplam on dört bebe. Tüptür herhalde. Yoksa insan bir ayda bir koli yumurta nasıl yumurtlar? Gerçi öyle diyorum da sağlam kaynaklardan öğrendiğime göre eşimin büyük dedelerinden biri vakti zamanında Van’ın bir köyünde halay çeken aynı tipte ve aynı ebatta 7 oğlan çocuğu görmüş. Meğersem yedizlermiş. İlle çocukların annesini de görmek istemiş. Kadıncağıza çok dua etmiş. Bu tahminimce 70-80 senenin hikâyesi. Ya ilk tüp bebek denemeleri Van’da yapıldı da bizim haberimiz yok ya da kadın harbiden bir koli yumurtlamış. Bana bu hikâyeyi anlatan sağlam kaynağa, yedizleri doğuran kadının karnının durumunu sordum.  “Rulo yapıp kuşakla bağlıyormuş karnını” dedi. E biz iki bebe doğurup fıçı gibi karınla gezerken kadının rulo yapması gayet normal tabi.

Şu aralar pek çok üçüz ve dördüz hikâyesi de duyuyorum. Bazen keşke benim de üçüzlerim olsaydı diyorum. Biri daha aradan çıkardı. Haha şaka yaptım valla. Sakın bu dediğimi anneme yetiştirmeyin. Vurur beni. Benim bebeleri büyüteceğim diye zaten perişan oldu kadın. Gerçi her ne kadar sık sık “Şu çektiklerimi unutur da bir daha bebe doğurmaya kalkarsam beni vursun diye kiralık katil arıyorum” demişliğim olsa da valla bazen bloğa yazacak konu bulamazsam bir çift daha doğururum herhalde demekten kendimi alamıyorum. Siz yine de anneme söylemeyin de! 🙂

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: