Bugün benim doğum günüm!

Bugün benim doğum günüm. Kaç yaşında mıyım? Hmm. Açıkçası yaşını aşağı söyleyenlere gıcık oluyorum. Sanki bakınca anlaşılmıyor yaşları. Kimi kandırdıklarını sanıyorlarsa. Yoo yoo, konuyu değiştirmiyorum. Ben açıkçası yaşını göğsünü gere gere söyleyenlerdenim. Kaç yaşında mıyım? Hmm. Söyleyeceğiz ayol, ne acele ediyorsunuz. Hele bi anlatacaklarımı dinleyin.

Hani hep diyorum ya ufak tefek bir insanım diye. Yaş konusunda bu çok avantajlı bir şey. Bebelerden doğmadan önce kime yaşımı söylesem “Aaaa hiç göstermiyorsun” derdi. Bu da çok hoşuma giderdi. Ben de önden önden söylerdim yaşımı. Yirmi altısında evlendim. Evli olduğumu duyan kimi yurdum teyzeleri “Vah yavrum, babanın evinde ekmek mi bitti? Nasıl kıyıp da evlendirdiler seni?” derdi. Ben de sırıtırdım. Sonra kapıya gelenler, kargo margo, “Anneni çağırır mısın?” falan derdi. (Bu örnekleri artırmasam iyi olur. Gelişmemiş izlenimi vermeye başladım. İşin aslı ben bodur tavuk daima piliçtir ekolündenim.)

Neyse, efendim, gelelim bebelerden sonraya. Bu veletlerden sonra “Ayy hiç göstermiyorsun” diyecek diye kime yaşımı söylesem sesi çıkmaz oldu. Allah Allah demeye başladım ben de. Sonra üç, beş fazla söyler oldum. Yooo, hâlâ kimsenin sesi çıkmıyordu. Önceden pazarda “Appaaaaaa” derlerdi, şimdi “tiyzaaeee” diyorlar. Önceleri mesela önüme geçecek biri, “Bir saniye hanımefendi” falan derdi, şimdi “Teyze bi çekilsene” diyor. Sokaktaki bebeler abla derdi, şimdi herkese teyze olduk, iyi mi.

Ya boyum aynı boy, kilom, üç aşağı beş yukarı aynı. Niye böyle diyorlar?! Sinir oluyorum. Anlaşılan çöktüm anam, çöktüm ben! İki bebe genç yaşımda kocattı beni. Belli ki artık demir atmak vakti gelmiş zamana. Elveda gençliğim. Elveda güzel günler…

He? Haa? Kaç yaşındayım? Unutmadınız mı hâlâ o konuyu? Otuz bitti, kardeşim, yirmi dokuzdan gün aldım.

Önemli not: Beni dünyaya getirdiğiniz için teşekkür ederim, annecim, babacım. Şimdi anlıyorum ne zorluklarla büyütüldüğümü. Emeği geçen herkesin eline sağlık. Valla iyi iş çıkarmışsınız 🙂

18 yorum

  1. eh biz de tebrik ederiz anacığını babacığını ve emeği geçen herkesi o zaman 🙂

    nice güzel yaşlara, kocanla bebelerinle, mutlulukla..

  2. Nice mutlu yıllara canım…ben de geçen hafta kutladım benimkini…daha doğrusu bebeler bütün gece mum üfleyip pasta yiyerek benim yerime kutladılar 😀

  3. Super ya yazilarini okurken kendimden gectim.Ne kadar guzel ifade ediyorsun herseyi . Bak kiskandim simdi herkes yetenekli dogmuyor arkadas 🙂 Ben de Kasim 30 da dedim ki ;30 bitti 29 dan gun aldim 🙂 sanirim yasi 30 olan herkes ayni seyi soyluyor.Her ne kadar gec kalmis olsam da nice mutlu, uzun yillara sevdiklerinle insallah.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.