Philips Aqua Trio ile ev temizliği

Ben temizlik yapmayı hiç sevmem. Hatta -laf aramızda- nefret ederim! Tabi bu temizliği sevmem olarak anlaşılmasın. Temizliği kim sevmez ayol. Ben de severim mis kokan evleri, pırıl pırıl mermerleri, ışıl ışıl camları… Ama bu temizleme işini kendim yapmak konusuna gelince… Nayır nolamaz! Hiç bana göre değil!

Düğün alışverişine çıktığımızda gördüğüm her mobilyada bir kusur buluyordum. Bunun şurası çok tozlanır / hmm bu renk kir belli eder / ama bu leke tutar / ayy kıl düşse üzerine belli olur… Ona burun kıvırdım, buna burun kıvırdım, en sonunda satış görevlisinin biri “Öf işin ne abla, temizle sen de bir zahmet!” demişti. Ama sonuçta o kadar süper mobilyalar aldım ki, Allah sizi inandırsın 4 ay tozunu alma hiç çaktırmıyorlar. Hayır, denedim de oradan biliyorum, evraklı senetli konuşuyorum valla.

Yeni evliyken ilk heves biraz sağı solu temizlediğim oldu. Bebeler olduktan sonra hepten işin ucunu bıraktım. Ama sağ olsun anam yapıyordu. Bebelere tek bakmaya başladıktan sonra bir kaç temizlikçi bacı denemem oldu. Onlar da ayrı hikâye, bir ara anlatırım. Sonuçta -anneannemin tabiriyle- kalmış kağnıyı koca öküz çekti, ev işleri de başıma kaldı. O gün bugündür pasağımızda boğulmak üzereyiz. E kolay mı bir yandan elli ayaklı iki bebe, bir yandan yemekti, ütüydü, tozdu, zartı zurttu derken hiç bir şeye doğru dürüst yetişemiyorum. Açıkçası öyle çok büyük beklentilerim de yok. Daha önce de söylediğim gibi bebelerden sonra evin temizliği ve düzeni için kendimi sadece üç hedef koydum:

1. Yürürken ayaklarımız yere yapışmayacak,

2. Ayağımızın altına sürekli çıtır çıtır bir şeyler gelmeyecek (ara sıra olursa problem yok),

3. Salonda don bulunmayacak.

Yine açık konuşuyorum bebelerime tek başına baktığım günlerde bu asgari beklentileri bile karşılayamıyorum. Kendi derdim bana yetmezmiş gibi bir de yaz başında hemen dibimizde inşaat başlamasın mı? Bütün tozu toprağı da bizim eve dolmasın mı! Öyle ki evde ayaklarımızın altı zehir gibi simsiyah gezmeye başladık. Tek ayağımızın altı olsa neyse, yerin kiri bebelerin sümüğüyle birleşince çember sakal etkisi yaptı, tepeden tırnağa bebeler simsiyah oldu. Yerlerin, camların, koltukların halini de siz düşünün gayri…

İşte böyle korkunç günlerde tanıştım Philips Aqua Trio ile. Kendisi elektrik süpürgesi ile paspasın voltran oluşturmuş hali. Aynı anda hem süpürüyor hem siliyor. Bu durumda benim temizlik kriterlerimin ikisini birden tek başına karşılıyor. Ah bir de salondan donları toplasa… Kafamda taşırdım yemin ederim.

Kutunun içine bir de temizlik yapacak adam koysalardı çok makbule geçerdi ama neyse buna da şükür.

Aquacığım gelir gelmez, evdeki halıları yıkamaya gönderdim. Gelince de tekrar sermedim. Ne büyük rahatlıkmış valla. Evin bir başından başlayıp öbür taraftan çıkmam taş çatlasa bir saat sürüyor. Tek problem kenarlarda ve köşelerde paspasının ulaşamadığı yerler olabiliyor. Onun dışında her yer tertemiz. Ha bir de su hazneleri biraz küçük, sık değiştirmeniz gerekiyor. Onun dışında bir gıcıklığını görmedim. Temizliği suyla yaptığı için ortada toz moz, leke meke kalmıyor. Üstelik temizlik sırasında deterjan da kullanmıyorum. Gerçi deterjanla da kullanılabiliyormuş. Ama ben bebelerimin elleri ayakları bir yerde, bir ağızlarında olduğu için deterjansız temizliği tercih ediyorum. Üstüne üstlük benim gibi ultra pasaklı hatunlar için makineye kendi paspasını kendini temizleme özelliği koymuşlar ki tam bir can simiti. Gerçi ben onu keşfedene kadar biraz ceset kokusu yaydım eve ama geç oldu güç olmadı:)

Uzun lafın kısası Philips Aqua Trio’nun sert zemin temizliğini test ettim onayladım. Kendi gözlerinizle görün diye evin aqualı temizlikten önceki ve sonraki hali diye resim koyardım ama evde bekar kızım var. Şimdi her şeyi ortaya döküp anasına bak kızını al babından ona kötü referans olmak istemem. En iyisi ben her ihtimale karşı kızın çeyizine bir tane alayım.

ek 1:

altı bu. nereden hava çekiyor anlamadım. ben ayrı bir giriş olduğunu sanıyordum. makine silindir paspaslar dönerken çekme işini de yapıyor sanırım. bu arada bi temizletsem iyi olacak:)

ek 2:

off resmi yan çevirmeden eklemişim yine. bi zahmet boynunuzu kırıp yandan bakın. şu altına konan tablası var ya işte oraya biraz su konuyor, sonra makine çalıştırılıyor. o suyu çekiyor, kendi temiz su haznesinden de temizlemeye devam ediyor. alt paspaslar tertemiz oluyor. sonra onlardan çıkan kiri görüp kendi pasağınızdan tiksiniyorsunuz:) yani en azından bende öyle oldu

35 yorum

 1. canım hayırlı olsun..Al benden de okadar..temizlik yapmayı hiç sevmem ve tam aksine pis evde de hiç duramam..hep bununla çelişir sinir olduğumla kalırım..hani bende

 2. canım hayırlı olsun..Al benden de okadar..temizlik yapmayı hiç sevmem ve tam aksine pis evde de hiç duramam..hep bununla çelişir sinir olduğumla kalırım..hani bende “madem temizlik yapmadın, o hale razı ol” durumu da yok..bizim de evin karşısı inşaat sağımızda mantolama yapıolar alçı tozu inşaat tozu bizim evde..şimdi sana 3 sorum var..
  1.si eletrikli mi şarjlı mı bu meret?
  2.si kaça aldın?
  3. nerden aldın? hadi söyle çok pis su çıktı mı?? :PP
  (üstteki yorum eksik oldu silebilirsin 😉

  1. hahaha ben zaten sulu süpürge kullandığım için suyun pisliğine alışığım. bataklık oluyor mübarek
   ben almadım, deneyim diye gönderdiler. denedim:) geri vereceğim
   1. elektrikli ve gayet uzun bir kablosu var, o iyi, her yere yetişiyor.
   2. fiyatı tam bilmiyorum netten bir bak istersen.
   3. dediğim gibi almadım, gönderdiler. nereden geliyor bilmiyorum.

 3. hımmm ben sulu kullanmıyordum..ama arnica boralardaydı gözzüm..şimdi sen bunu söyliyince bunu da aldım listeme..ama Türkiye’de satan site bulamadım internette..Yurtdışında var..355 EURO filan diyooo

 4. Secce’cim hem süpürüp hem silmesi nasıl oluyor bi yandan süpürüp içine çeken hemen ardından da silen bi mekanizması mı var? öyleyse süper valla.

  1. hem süpürge gibi normal içine çekiyor, bu sırada da alttaki paspası dönerek sulu temizlik yapıyor. evet süper. marketlerde falan büyük aletler var bu mantıkla çalışan. görmüşsündür. onun ev için olanını düşün. tekrar silmeye gerek kalmaması çok iyi. viledalar oradan alıp öbür tarafa taşıyor kiri.bu içine çekiyor.su çektiği için yere dökülen sıvıları da çekebiliyorsun.en çok o yönünü sevdim

 5. valla selcen 240 m2 bir evim 3 çocuğum ve bembeyaz yer seramiklerim var artık bu alete ne kadar ihtiyacım olduğunu sen düşün ve söyle gerçekten güzel mi kız aliym mi ben bundan allahını seversen çok mağdurum beebeeeem eline düştüm ağlamak üzereyim hatta şu anda o kadar bıktım temizlik işinden
  ara sıra kadın geliyo temizliğe am iki kere temizleyen üçüncü defa geldiğinde savsaklıyo
  ha itiraf ediym benim de hiç ama hiç içime sinmiyo başkasının yaptığı temizlik
  ben de istiyorum bundan
  kızım ben olsam o makineyi geri vermezdim
  reklam bedeli olarak 🙂

  1. oooooooooo 240 metrekare. ben de benim ev geniş diye kırıtıyordum. napıyorsunuz o kadar evde be. valla gerçekten güzel makine. benim çok içime siner başkasının yaptığı temizlik de yapacak kimse bulamıyorum:)
   ben de makinenin üzerine yatmayı düşünüyorum. valla çok alıştık. şimdi tekrar önden süpür arkadan vileda oooooo. vileda da oradan alıp öteki tarafa vuruyor kiri. öf

 6. Sekerim ben cok merak ettim, supurgenin taban kısmının fotografını yukler misin?
  Net olarak anlamak istiyorum nasıl hem siliyor hem supuruyor????
  Mucize gibi yaa

  1. valla resmi koydum, anlasam anlatırdım ama ben de anlamadım nereden alıyor tozu. paspaslar dönerken makine içine hava çekiyor herhalde. çalıştırıp bakayım dedim ama su haznesi olduğundan yan yatırıp çalıştıramadım. evet hem süpürüyor hem siliyor, iki işi aynı anda yapıyor.

 7. Evde ki bütün halıları kaldırıp bununla tertemiz yapacaksın diye içimden geçmedi değil. Hatta hemen bi arattım google amcada.
  Ama kışın donarım valla. Terlikle dolaşmayı da hiç sevmem evin içinde. Zaten pahalıdır da… diye devam eder bu yazı 😀

  1. bunu bir arkadaş önermişti bana. süper dedi. eve bırakıp gidiyormuş dönüşüne ev gıcır. ama işte bizimkiler gibi evlerde asıl problem süpürmek değil süpürme aşamasına gelebilmek. toplanmıyor ki ev süpürge açılabilsin! bi evi toplayan cihaz yapsalar ben yalayarak da temizlerim evi valla.

 8. Selcencim makina gerçekten çok hoş. Tam benim gibi pimpirikli kocası olanlar içinmiş valla.. Yalnııııız ebay’daki fiyatını söyliyim 2100 TL civarı…. Anlayacağın süpürge ve viledaya devammm.. 🙂

 9. merhaba,
  bu ürünü araştırırken sizin yorumlarınızı gördüm eğer ürün hala sizdeyse son durumlar hakkında bilgi verebilirmisiniz. Kullanımı nasıl ilk günlerdeki gibi mi yoksa özelliğini kaybettiği noktalar var mı..?

  1. MERHABA ÜRÜN HALA BENDE.KULLANIYORUM.ay niye büyük yazdıysam. bir problem çıkmadı.

 10. anladığım kadarıyla bu makine sadece sert zeminlerde kullanılıyo halıyı süpürmüyo doğru mu ?

 11. heissman diye bir marka var hem süpürüp hem paspaslıyor 150 lira ama nekadar kalitelidir bilmiyorum…evimin zemini siyah seramik gelin de tozu bende görün hergün süpürüp silmem gerekiyor ama öyle bıktım ki salla gitsin diyorum…sadece zemini temizlemek 3 saatimi alıyor viledayla da silinmiyor çünkü kuruyunca leke kalıyor yere eğilip siliyorum bel mel kalmıyor tabii…bende arnica bora var çok memnunum fakat keşke hem süpürüp hem silse diye hayıflanırken internette araşrıyım dedim belki bi şans istediğimi bulurum dedim önce heissman diye bir marka buldum bugünde philipsin bu ürünüyle karşılaştım…tüm ev hanımlarına allah kolaylıklar versin işimiz çok zor hele de titiz erkeklerle evliysek o daha beter di miiii :DDDD

  1. kızlar LG MARKANIN VAR SUAN 900 TL CIVARINDA BEN BUGUN YARIN ALMAYI DUSUNUYORUM KESINLIKLE TAVSIYE EDERIM HEM SUPURUM HEM SILIYO ANTIBAKTERIYEL KISACA SUPER BISEY ABLAM SADECE SUPURGESINI ALDI O BILE COK GUZEL LG BUHARLI SUPURGE INTERNETTEN INCELEYIN COK GUZEL VIDEOLARA BAKIN DERIM.

 12. Yıl 2014 philips sert zemin yıkama makinasını yeni duydum ve almak istediğim satıcı tavsiye etmeyip makinayı he iade ettiklerini söyledi.çok üzüldüm.halı yıkama makinasını 14yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Sonuç olarak halen alamadım artık500tl olmasına rağmen

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.