Arkadaşlar akla ihtiyacım var. El atarsanız sevinirim.

Önce verileri vereyim size:

1. Bizim evde 3 oda var. En geniş oda benim yatak odam. Kız ile orada yatıyoruz. Aynı yataktayız. Büyüyen karyolası var ama boş.

2. Orta oda oyun odası. Tek bir çekyat, kitaplık ve oyun çadırı yaptığım çalışma masası var.

3. En küçük odada oğlanın karyolası ve babanın çekyatı var. Oğlan yatağında yatmaya alışmıştı ama babası sağ olsun iki seneden sonra onu da kendi koynuna alıştırdı.

Şimdi benim yapmak istediğim küçük odaya iki büyüyen karyolayı kurup orta odayı yatak odası yapıp en büyük odayı çocuklara oyun odası yapmak. Ama taşınma gibi büyük iş çıkar diye başına geçemiyorum. Şimdilik ilk adım olarak sadece iki çocuk karyolasını aynı odaya koyup bebeleri kendi odalarına alıştırmak istiyorum. İkisi de hâlâ gece sık uyanıyor. Kız bana sokulup geri uyuyor, oğlan da ben gelene kadar çığırıyor sesimi duyunca uyuyor. Babanın sallamasıyla uyuduğu da oluyor. Karyolaları yüksek olduğu için kalkıp yanımıza gelemezler. Aynı odada bağrışırlar, birbirlerini uyandırırlar. Şimdi ben ne yapayım sizce? Bizim yatak odasına oğlanın da yatağını getirip önce aynı oda içinde kendi yataklarına mı alıştırmaya çalışayım? Yoksa ayrı odada birlikte yatmaya mı alıştırmaya çalışayım? Zor olacağından korkumdan başına geçemiyorum. Ama iyice bizimle yatmayı benimsediler. Kız yatak odasını kendi odası sanıyor. Oğlan da onu kendi odasına sokmuyor. Aslında bu düzende rahatız. Şimdi yine rahatımız bozulacak diye korkuyorum ama tuvalet eğitiminden önce bu işe el atmak da istiyorum. Napıyım yaaa? Siz kaç yaşında odalarını ayırdınız çocuklarınızın? Uğraşmaya değmez, zamanla ayrılırlar mı? Radikal kararlar mı almam lazım? Biraz daha büyümelerini mi beklesem? Bir de şimdi oğlanla gece baba ilgileniyordu, ayrı odaya çıkarlarsa o da bana kalacak. Hiç sesimi çıkarmasam, gece uyku düzenlerinin kurulmasını mı beklesem. Büyüyen yatakları büyütüp bebeleri kendi kendilerine yataktan inip yanımıza gelebilir hale mi getirsem? Ama hâlâ yataktan da düşüyorlar. Düşün düşün kafayı çizeceğim yemin ederim. Ne olur bir el atın şu işe.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: