Önceden ne zaman bir kitap fuarına gitsem, fuarda imza gününe gelmiş, kukumav kuşu gibi sandalye tepesine tüneyerek okuyucu bekleyen, ancak geleni gideni olmayan yazarlara acırdım. Utandırmamak için göz teması bile kurmazdım. Yazııııkk.

Şu yaşımda hayat bana yeni bir şey daha öğretti: Kimseye acımayacaksın arkadaş. Sonra Allah da seni acınacak durumu düşürüyor! AHAHAHAHHA!

İşin şakası bir yana TÜYAP’tan sonra CNR kitap fuarına katılım gerçekten çok azdı. Aslında bence böylesi çok daha güzeldi. İnsan kendini metrobüs kuyruğunda hissetmiyordu. Rahatça nefes alabiliyordu. Yayıla yayıla kitap karıştırma şansı da vardı. Ağır bir patates kızartması kokusu da etrafı sarmamıştı.

Ama tabi tezgahın arka tarafında olunca “Ayy kimse yok, ne güzel!” durumu olmuyor. Gerçi benim için yine çok güzel bir fuardı. Hafta içi olduğu için taşımalı sistemle kendi ekibimi getirememiş olsam da (bkz. bir önceki fuar) sevgili takipçilerim beni yalnız bırakmadı.

Yine Carpe Diem genç kitaplarının başında lohusalık, emzirme, plasenta previa… muhabbetleri döndürdük, epey gülüştük. Pasak yarışmamın finalistlerinden mi dersin, arkadaşımın arkadaşının arkadaşlarından mı, okulla öğrenci getiren öğretmenlerden mi, TÜYAP’a gidemediği için kocasına attığı tribin üzerine CNR’a herkesten önce servis edilenlerden mi, bir önceki fuara geldiği halde görüşemediklerimizden mi… Kısacası sayfamda buluştuğumuz, birbirinden tatlı nice insanla yüz yüze tanışma şansı buldum. Küçük bir cimcime hanım vardı, onu hiç unutmayacağım. Ödevini yapınca ödül olarak blogdan bir yazı okuyabiliyormuş. Ne zamandır ağırdan aldığım bloga yazma işini hızlandırmaya karar verdim. Sırf o eğlensin diye.

Günün en büyük sürprizlerinden biri Boşnak lise arkadaşım gelmesiydi. Liseden sonra Bosna’ya döndüğü için o hiç görüşememiştik. 16 seneden sonra görünce şok oldum, ağzım açık kaldı! Yeaaaaa millet sinek avlaya dursun, benim teeee Bosna Hersek’ten ziyaretçim vardı. 😉

Yine çok güzel bir imza günü geçirdim. Gelen, isteyip de gelemeyen, gelip de yetişemeyen, gelemeyip de arkadaşını gönderen, kalbi bizimle olan herkese çok teşekkür ederim.

Bu arada fuarda başka bir sürpriz daha vardı. Yeni kitabım çıkmış. Ben de ilk kez orada gördüm.

öhöm

öhöm

Bu pazar fuarın son günü. Yolunuz düşerse Carpe Diem Yayınlarına, Nesil Çocuk’a, Diyanet Çocuk’a uğramayı unutmayın.

Başka bir fuarda yeniden buluşabilmek dileğiyle.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: