Evet, yine doğum günüm geldi. Ne çabuk geliyor bu doğum günleri arkadaş. Daha birini postalıyorsun, öteki kapıda bitiyor. İşte yine bir tanesi daha. Bebelerden önce doğum günüm pek bir güzel kutlanırdı. Bebelerden sonra hatırlayan bile pek kalmadı. Ama kocam unutmaz sağ olsun. Dün bu işin hikmetini sordum, “Yav sen nasıl oluyor da benim doğum günlerimi unutmuyorsun, ben bile unutuyorum vallaha,” dedim. “Unutur muyum, 8 şubatta araba almıştık. Oradan hatırlıyorum,” dedi. Hey Allah’ım, neyse buna da şükür, önemli olan sonuç nasıl olsa.

Gelelim hediye faslına. Kocam bu sene doğum günümde beni hediyelere boğdu. Yemin ederim hayatımda hiç bu kadar pahalı ve büyük hediyeler almamıştım. Geçen sene babalar günü kapsamında ona iki adet pike takımı alınca ben, o da bu sene bana 70 m2 banyo fayansı, 2 kutu tek bileşenli, silan sonlu polimer esaslı, nem ile kürlenen, elastik derz dolgu malzemesi ve iki kutu da çimento esaslı, kayma mukavemeti arttırılmış, uygulama süresi uzatılmış seramik yapıştırıcısı aldı. Kesesine bereket. Sevgililer günü için de bir adet çelik kapı siparişi vermiş. Cömert adam doğrusu.

Hee yaş durumu var bir de. Şimdi söylemeden olmaz. E geçen sene 30’u bitirip 29’dan gün aldığıma göre bu sene kaç olduğumu da siz hesaplayın. Şaka maka yaşlanıyoruz işte. Aman ne diyeyim, Allah nice yaşlar göstersin hepimize, sağlıkla, mutlulukla yaşayalım, çocuklarımızın güzel günlerini görelim, hatta işi abartıp torun bile bakalım. Amin.

Paylaş: