Nicedir bebelerin yaz kreasyonundaki eksikleri tamamlamam gerekiyordu. Uzun süreden sonra ilk kez geçen hafta sonu alışverişe çıkma şansım oldu. Bebeleri anama atıp soluğu bir alışveriş merkezinde aldım. Bir de baktım dükkânlarda hararetli bir çalışma. Efendim, meğersem yurt genelinde coşkuyla babalar gününü kutlamaya hazırlanıyormuşuz. Mağazalar –sözde- baba indirimler yapmış. Her ne kadar sevgili kocam anneler gününde hediye beklememi belirtmemin üzerine “Sen benim annem misin? Sana niye hediye alayım yeeaa?” diyerek beni mort etmiş olsa da ben bu kazığı ona atmamaya karar verdim. Çocuklar henüz çok küçük olduğu için onların adına kocacığıma güzel bir –hatta iki- babalar günü hediyesi almaya karar verdim.

Erkeklere hediye almak hakikaten çok zor. Ne alayım, ne alayım diye uzun süre düşündüm. Gömlek? T-shirt? Kravat? Deodorant? Öfff hepsi de birbirinden banal. Alsak, alsak ne alsak diye gezinirken aklıma annemin babama aldığı hediyeler geldi. Geçen sene babamın doğum günü için oturma odası halısı almıştı annem. Bu sene de  babalar günü için salonun tüllerini yenilemeyi düşünüyor. Aslında çok mantıklı. Kadınlara gelince maşrapa, klozet takımı hediye olabiliyor da erkeklere niye illa gömlek, kravat alınıyor?

Ben de bu mantıkla yola çıkarak evimizin biricik babası olan kocişime çift kişilik pike takımı aldım. Üstelik iki tane! E iki çocuktan bir hediye olur mu hiç? Ayıp yani. Üstüne üstlük bir alana ikincisi yüzde 50 indirim kampanyasından yararlandım. Böylece adamcağıza kendi parasıyla hediye alırken kesesini de düşünmüş oldum. Vitrinde iki tane de nevresim takımı beğendim. Onu da inşallah bayram hediyesi olarak almayı düşünüyorum. Aklımda bir tane de oturma grubu var. Eylül’deki doğum günü için harika bir hediye olur bence.

Gördüğünüz gibi en azından bebeler büyüyüp kendi hediyelerini kendileri seçene kadar bu görevi zorunlu olarak üstlenmiş bulunuyorum. Bundan böyle babamızı aklına gelmedik hediyelere boğacağım, ona çok duygulu anlar yaşatacağım. Birlikte nice belirli gün ve haftalara inşallah…

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: