LOOOOOOOOL!

(Ay çok üşendim yeni giriş paragrafı girmeye eski bir yazımdan kopyalayarak başlıyorum. İnşallah telif hakkı problemi doğurmaz asdkfhjd. Çaktırmayın. ? )

Küçükken epey oyuncağım vardı. Ay tabi şimdiki çocukların oyuncak sayısıyla hayatta kıyaslanamaz ama yine de akranlarıma göre şanslı olduğum söylenebilir. Babam yurt dışına giderdi. Dönerken burada kimsede olmayan oyuncaklar getirirdi. Ama hiçbir zaman bir Barbie bebek getirmedi! Ne kadar istemiştim oysa. O neymiş öyle, nesi bebekmiş onun, kadın gibiymiş, bebek dediğin ayakta sallanırmış, yemek yedirilirmiş. Of baba yaaa! Nasıl özenirdim Barbisi olanlara. Hele bir arkadaşım vardı. Zibille Barbisi vardı. Barbie evi bilem vardı. Onların evine gidebilmek için can atardım. ?

Allah biliyor ya, çocuklarımın içinde kalmasın diye istedikleri, elimden gelen ne varsa almaya çalışıyorum. Ya da çalışıyor-dum diyeyim. Lol bebek denilen zıkkımla tanışana kadar. ?

Kışın içinde bir gün kız okuldan gelip Lol bebek istediğini söyledi. Adını daha önce hiç duymamıştım. “Lol bebek işte!” dedi. Herkeste varmış. Çok istiyormuş. “E bakarız,” dedim. Bir türlü de bakamadım. Bu arada sürekli Lol bebek dinliyorum. Bilmem kimin de lol bebeği varmış, şunun da varmış, onun da varmış.

Bir gün internetten mi ne bulup gösterdi Lol bebeği. Anam sevimsiz bir şey. Ben de bekliyorum, sarı saçlı,kabarık elbiseli, fıstık gibi bir bebek. Ya da bizim zamanın lahanaları gibi kocaman, renkli saçlı, sevimli bir şey. Ay hiç alakası yok. Tırnak kadar, meymenetsiz bir şey. Ama çok istiyor çocuk, ne yapalım alalım, psikoloğğğjisi mi bozulsun bebemin? ?

Aradan zaman geçti. Bir gün kırtasiyeye girdim, bir şey alıyorum. Kız dedi ki “Aaa anne bak, lol bebek.” İyi dedim alalım, madem önümüze çıktı. Seçti bir top, kasaya götürdü, “Bu ne kadar ablası” dedim kasacı kıza. “Onlarda indirim var abla, bakayım” dedi. Ay ben de sevindim. İndirime de denk geldik ne güzel. Kız okuttu. “Normal fiyatı 175 tl, ama indirimde 145 tl” dedi. Hönk dedim. ?

“Kilosu mu? Tanesi mi?”

“Tek bu top abla.”

Şaka yapıyor sandım yemin ederim. 14,5 da 145 demiş sandım. Ay baktım gayet ciddi. LOOOOOOL dedim. ?

Kızım tabi yalanıyor. NOOO dedim. Bu paraya kaç iskender yeriz asdjhfjkhg. ?

Çıktık. O neymiş ya. 145 tl. Hemi de indirimde! El kadar şey.

Kız beni ikna etmeye çalışıyor. İçinden aksesuar çıkıyormuş.

Eee?

Herkeste varmış.

Eee?

Ama çok güzelmiş.

Eee?

Ama işte bıt bıt bıt…

Yok dedim, kusura kalma yavrum. Büyüyünce terapistine anlatırsın. O paraya su kuyusu açtırılır. Katarakt ameliyatı yaptırılır. Fakir doyurulur. Bu bebeye o parayı vermem. Benden bu kadar.?

Üzüldü.

Ben de üzüldüm.

Ama valla alamam ya. Kendi parasıyla alacakmış. Yok dedim. Buna bu kadar para verilmez. Kusura bakma.

Böylece bıraktı lol bebek istemeyi. Dillendirmiyor ama lol resimleri yapıyor, boyuyor, kesiyor, biçiyor, hatta lol bebek evi bile yaptı. Çeyiz hazır, bir tek lolu eksik.?

Neyse nasıl olsa unutur diye üstelemedim. Okul kapanınca Kayseri’ye gittik. Bağdayız. O ara öğrendim ki ilkokul arkadaşım kızını evlendirmiş. ? Aaa dedim. Tam dedikoduları alıyorum, “Anneciiiim, koooş” dedi kız. Anam baksam ki kızım toplamış salyangozları yıkamış, durulamış, aklamış, paklamış. “Bu ne yavrum?” dedim. “Lol bebek almayınca sen ben salyangozlardan bebek yaptım,” dedi asdjfhj. Allah’ım cici anne olup el öptüreceğim, torun hayaliyle patik öreceğim yaşta kızımın salyangoz bebekleriyle uğraşıyorum ben yaa. ?

torunlarım asdjhfjhg

Anladım ki unutulmayacak bu Lol mevzu. Tramba olacak içinde, patlayacak. Annem sevmezdi beni hüüü diyecek büyüyünce terapistine. Bir lol bebek bile almadı hüüüü. Herkesin lol bebeği vardı hüüüü. Tek benim olmadı hüüüü. Parasına kıyamadı hüüüü.?

Dedim ki, bak yemin ederim önemli olan parası değil. Sana sevgimiz para ile ölçülemez. Sorun sende ya da bende değil yavrucuğum. Sorun lol denen velette. İnan ona o para verilmez. Kötü plastik o ayol, sadece çevre kirliliği.

Bir gün lunaparka götürdüm çocukları. Al bak Lol parasına saatlerce eğlendik. Ne güzel anımız oldu. Biz sana para harcamıyor değiliz. Lol’e para harcamıyoruz. Anladın mı güzel kızım?♥️

Sonra Kapadokya’ya götürdüm Lol parasına. Bak o paraya nereleri gördük, ne güzel hatıralarımız oldu. Millet taa öteki kıtalardan gelmiş buraları görmeye. Biz bir Lol parasına gezdik buraları. Karnımızı da doyurduk. Oh.?

Sonra patenini yeniledim. Bak lol parasından bile fazlasını verdim patene. Çünkü paten çok güzel bir şey. Hem spor yapıyorsun, vücudunu çalıştırıyorsun, hem dengeni geliştiriyorsun, hem zaten çok seviyorsun, uzun süre de kullanacaksın…?

Sonra bir gün anne-kız günü yaptık. Sultanahmet’e gittik. Ayasofya’yı gördük, yerebatana uzandık… Lol parasına. ?

Derken yüzme dersine yazdırdım. Saati aşağı yukarı lol bebek parasına…

Sonra yine bir gün lol bebek parasına….

Yav baktım bu lol bebek pek pahalıya patladı. ? Kendisini alsak tek seferde bitecekti. Kaçıncı 145 lira harcamak bu asdjfhjg. Artık yelkenleri suya indirip lol bebek indirimlerini takip ediyordum ki büyük müjde dün sabah ben çalışırken geldi.

“Anneciiiim, sana bir müjdem var, artık Lol bebek istemiyorum.”

Oh beee dedim.

“Vazgeçtin ha, çok sevindim. Bu kararı vermene ne sebep oldu?”

“Artık lol bebek hayranı değilim. Star Butterfly hayranıyım. Onunla ilgileniyorum. İnternetten oyuncaklarına bakabilir miyim?”

Askdjhfjhgfhg.

11 yorum

 1. İnanılmaz tanıdık bir hikaye…. O aldığınla bitceğini bilsen… Lanet olsun der alırsın.. Ama onu aldığın anda yeni bir hedefe kitleniyorsun.. Bizimki de uzun bir süre Chiccibello denen bebek için (3 yıl kadar) zırladı. Babası 100 yıl gecse almam dedi. Babacım 100 yıl sonra alır mısın peki dedi asnhfkfkg.. Ama desikten birkaç ay sonra aldı.. Sonra Cry Babies e taktık.. Onu da hayatta almam dedim. Kendi harçlığıyla aldı… Yani kurtuluş yok Secceciğim…. Allah yardımcımız olsun..

 2. Bu bebeklerin çakmaları a101de lolas bebekler olarak satılıyor. Fiyatida uygun. Aklınızda olsun?

 3. Ay ben size aliverin diye kaç kere yalvardim☺️ bacım ben alıp yollayacağım çok dirayetli ciktiniz .şaka bir yana iyi mi kötü mü ben de kararsızım çok istemiş kesin büyüyünce anlatacak.travma olmaz ama küçük bir yer etmiştir

  1. ??? çok talep geldi, alıp yollayalim diye ??? lol bebek yardımla dayanışma derneği kursam köşeyi dönmüştüm ?

   1. Secce teyze bende bayram haçlıklarımla lol bebek alacaktım annem bana bu yazıyı okuttu. Bende haçlıklarımı yardıma muhtaç insanlara yollamaya karar verdim. Adım asude 9 yaşındayım.

    1. Asude bize yolla kızıma LoL bebek alayım ???? seni tebrik ediyorum bu yaşta bu olgunluğun için. Ne şanslı anne baban var maşallah ?♥️

 4. Yaa, oyuncakla kitapla gezmeyle kendini ve evladını dünyanın merkezinde gören o kadar çok anne var ki, ibret olsun infak konusunda yazdıklarınız. Rabbim bu hususta yardımlaşmamızı, hallerimizi düzeltmemizi nasip etsin.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.