Büyüdüler 😕 Şaka şaka 😄

Geçen gün oğlan okula gidecek. Formasının üzerini giydi. Forma forma değil, yemekhane menüsü mübarek. 🤦🏼 Üzerine şöyle bir göz atıp tüm hafta ne yediğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bunu çamaşıra at da ötekini üstünü giy dedim.

Giyemem dedi.

Neden? 🤔

(devamı için başlığı tıklayabilirsiniz.)

Onun üst düğmesi sökükmüş.

Aman ne olacak? Yurtdışından gelen delegeleri mi ağırlayacaksın, altı üstü okula gidip yerlerde sürünüp geleceksin. Üst düğmen de olmayıversin.

Cıks. Olmazmış. Düğmesiz giyemez.

Vay benim sümüğünü hört diye koluna silen oğluşum büyümüş de üstüne başına dikkat eder olmuş. Vay anası yesin onu. Tamam, tamam öyle giyme. Ver de düğmeni dikeyim.

Oğlan formasını getirdi. Elime düğme kutusunu aldım. Her zamanki gibi binlerce düğme var ama uyan tek düğme yok. Hoff. Bu filmi görmüştüm sanki dedim. Evet, evet görmüştüm. Filmin sonunu bilmenin rahatlığı ile işe koyuldum.

Düğmelerden en yakın olduğunu düşündüğüm düğmeyi aldım. Asıl düğmeler lacivert. Benimki de hemen hemen aynı boyda, çok koyu yeşil. Rahatlıkla idare eder.

Düğmeyi dikip oğlana geri verdim. Kapıdan çıkacağız, bir baktım ki yine masa örtüsünden hallice formasını giymiş. Sinirim zıpladı. E giysene ötekini, diktim işte, kirli kirli gidiyorsun bununla.

Onu giymek istemiyormuş.

NİYEEEEEEE!

Düğmeleri farklıymış.

Haydaaaa!

Üç vakte kadar renk körü sanıyordum ben seni oğlum, ne bulursan takıyordun üzerine, hiç demiyordun bu bunun eşi mi bu buna uyar mı.

Altı üstü minicik bir düğme. Zaten çok benziyorlar birbirlerine. İdare ediver işte.

Cıks. İdare etmek istemiyor. İki düğmesinin aynı olmaması onu rahatsız ediyor.

Peeeeki.

Eski formasından düğme alıp, koyu yeşille onu değiştirdim. İçine sindi. Teşekkür etti. Mutlulukla okula gitti.

Gözümden iki damla yaş geldi. Vay bee, büyümüş oğlum dedim. Ne çabuk. 😕

Düğme vakasından iki gün sonra yine sabah okul için hazırlanıyoruz, oğlan yanıma geldi.

Bu arada şunu da diyeyim, bir süredir çamaşır asma toplama işlerini çocuklara devrettim. (Madam Secce öhöm.) Herkes kendine ait olan çamaşırı asıyor, kuruyunca topluyor, gerekiyorsa ütülüyor. Kızda sorunsuz işliyor sistem ama oğlanın el attıkları aslanın ağzından çıkmış gibi oluyor. Neyse böyle böyle öğrenecek deyip keyif kahvesinden bir yudum çekiyorum. ☕

Neyse, ne diyordum? He. Sabah okul vakti. Ütü masasının başındayım ben de. Oğlan yanıma geldi bir şey anlatıyor. Gözüm formasının altına takıldı. Nasıl anlatsam, çamaşır makinesinden çıkartılınca bir köşede kendi kaderine terk edilerek kurumuş gibi. Bumburuşuk.

Hazır ütü de elimdeyken ver de ütüleyeyim altını, dedim.

Aldım, ütü yapacağım, düzden ütülemeyi beceremediğim için herşeyi ters çevirir ütülerim ben. Tersini çevirdim, bir tuhaflık var eşofmanda. 🤔

Baktım ki bir bacağı uzun, öteki kısa asjkhfjfgk. Aldığımızda ikisi de uzundu. 😄Arkadaşın annesi sağ olsun katlamıştı, az da değil ha, nereden baksan 4 parmak kadar. Bir paçanın katı açılmış, öteki hâlâ katlı duruyor. Yeni mi açılmış diye baktım, yoo ip falan yok, solmuş bile açılan taraf. Ne zamandır teki uzun teki kısa giyiyorsa artık. 😄

Dedim ki tek paçanın ötekinden 10 cm kısa olduğunun farkında mısın?

Şaşkınlıkla bana bakıp heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dedi.

HEEEEEEEEEEEE BEN DE DİYORUM NEDEN BELİMİ YUKARI ÇEKİNCE BİR BACAĞIMDAN ÇORABIM GÖZÜKÜYOR, ÖTEKİNDEN GÖZÜKMÜYOR. ÇORABIM GÖZÜKMESİN DİYE BELİ AŞAĞI İNDİRİP KULLANIYORDUM.

😄😄😄😄😄

Güleceğim diye gözümden yaş geldi.

Çok mutlu oldum.

Oğlum daha büyümemiş. ❤️

6 yorum

  1. 34 yaşımı yarıladım, geçen hafta kazağı ters giymişim 😂 Çok şükür ben de büyümemişim ama bu durum annemi senin gibi mutlu etmedi secce 😂 😂

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.