Çocuklar doğduktan sonra evim doğru düzgün temizlenmedi. Hep üstten üsten işte. Eşim yeni bir eve taşınmak istediğinde taşınmaktan çok korktum. Ama bir yandan da içimde tarifsiz bir mutluluk vardı. Ev ve eşyaların hepsi elden geçecek, pırıl pırıl olacaktı. Öyle de oldu Allah için. Ben de kararımı verdim: Bu evi, eski evime çevirmeyecektim. Her günün belirli zamanı temizlik yapacaktım. Bebelere aşırı tolerans da göstermeyecektim. Duvar çizmek yasak! Dolap boşaltmak yasak! Tuvaletten su taşımak yasak! O da yasak! Bu da yasak! Evde darbe yapacak, sıkıyönetim ilan edecektim. Kendimce çok ciddi kararlar aldım. Ben ciddi ciddi bu işleri düşünürken kafamı bir kaldırdım ki oğlum mutfaktan böreği taşımış yanımda yiyor! Delirdim.

lan yağ oldu lan koltuğun kenarı hırboooo

Anladım ki titiz bir kadın olabilmek için bu bebelerle daha çoook yolum vardı. Ama ipin ucunu kaçırmamaya kesin kararlıydım. İlk bir kaç hafta öğlen 12ye kadar temizlik yapıyordum. Ev de eşyalar da temizdi zaten. Ben düzene sokuyordum işte. Her şey çok iyi başladı. Hatta o zamanlar salonuma ait şöyle bir resim bile çekebilmiştim.

hatıradır!

Tabi zamanla gemi su almaya başladı. Her şey yavaş yavaş kirleniyordu. Bense aralarında koşturup duruyordum. Orayı temizle, burayı temizle, bak camlar da kirlendi, buzdolabı aldı başını gitti, lan dağıtmayın odanızı laaaaaaaaaaaaan! Geceleri yorgunluktan bacaklarımın titremesinden uyuyamıyordum. Baktım böyle olmayacak, eski düzene döndüm ben de. Canımdan önemli mi yav?

İşte bu sayede uzun bir ara verdiğim pasak yarışmalarıma da geri dönüyorum.

Bu seferki konumuz, dağınık oda. Hangi odanız olursa olsun fark etmez, dağınık olsun yeter. Odaları dağıtıp resim çekebilmek için iki hafta süreniz var. secce81@gmail.com adresine resimlerinizi bekliyorum. Şimdi yine size ilham vermesi için arka odamın resmini paylaşayım:

eniiiiiiiik, yavrum neredesin?

Elbette birinciyi her zamanki gibi siz oylarınızla belirleyeceksiniz. Ve birinciye de harika bir ödülüm olacak.

Yine başucunuzdan eksik edemeyeceğiniz, rehber niteliğinde bir kitap. Nesil Çocuk yayınlarından geliyor:

tam size göre

 

Haydi, bekliyorum!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: