Babalık Raconu

Bugün babalığın kitabını yeniden yazmaya karar verdim. Kendinde o hakkı nereden buldun diyecek olursanız: Kırmızıyı öptüm, Allah birdir, kurallar benden sorulur! (Umarım çocukken oyunlarda pek işime yarayan bu numara hâlâ söküyordur.)

* Kendisine bırakılan çocuğu, anne evden çıkar çıkmaz, bebenin uyku saati olmadığı halde anne gelene kadar uyutan baba ÇOCUĞA BAKMIŞ SAYILMAZ!

* Kendisine oyala diye bırakılan çocuğa çizgi film açıp kendisi internetten haber okuyan baba ÇOCUĞU OYALAMIŞ SAYILMAZ!

* Yıkamak için banyoya soktuğu çocuğu kafası kuru halde banyodan çıkaran sonra bir de “Aaa kafası da yıkanacak mıydı?” diyen baba ÇOCUĞU YIKAMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğa yemek yedirirken, bebenin mızlanmasından kurtulmak için yemeği afiyetle kendi yiyen baba ÇOCUĞU DOYURMUŞ SAYILMAZ!

* Çocuğu hava aldırmak için dışarı çıkarıp babaannesine bırakan, kendi de maça giden baba ÇOCUĞA HAVA ALDIRMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğun elini yıkayacağım diye dirseklerine kadar bebeyi su içinde bırakan baba ÇOCUĞUN ELİNİ YIKAMIŞ SAYILMAZ!

* Uyutmak için ayağına aldığı çocuğu uyutmadan uykuya dalan üstüne üstlük bi de bebenin ayağından yere yuvarlanmasına sebep olan baba ÇOCUĞU UYUTMUŞ SAYILMAZ!

*Gece mama hazırlamak için mutfağa giden, ılıttığı suyun içine mama koymayı unutup geri gelen baba ÇOCUĞA MAMA HAZIRLAMIŞ SAYILMAZ!

*Çocuğu oynatıyorum diye elinden oyuncağını alıp kendi oyuna dalan baba ÇOCUĞU OYNATMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğa çizgi film aramak için internete giren, bir sayfada çizgi film arar gibi yapıp elli sayfadan haber okuyan baba ÇOCUĞA ÇİZGİ FİLM ARIYOR SAYILMAZ!

* Çocuk için gece nöbetine kalıp bebe ağlayınca biberon hazırlıyor ayağında salondaki kanepeye kaçıp uyumaya devam eden baba GECE NÖBETİ YAPMIŞ SAYILMAZ!

* İki çocuğu oynatmak için dışarı çıkaran akşam eve tek çocukla dönen baba ÇOCUKLARI OYNATMIŞ SAYILMAZ! (Nerde lan öteki bebe?)

* Çocuğu susturmak için başında yalı kazığı gibi dikilen sonra da “Annesiiii bu seni istiyor, bende susmuyo, ben napıyım?” diyen baba ÇOCUĞU SUSTURMAYA ÇALIŞMIŞ SAYILMAZ!

* Annesi bebeleri bırakıp komşuya geçmişken yirmi dakika içinde bebeleri kapıya teslimat yapan baba ANNE GEZMEDEYKEN ÇOCUĞA BAKMIŞ SAYILMAZ!

* Bütün gün bebelerle uğraşmaktan canı çıkmış anneye yardım adı altında pijamasını işe giderken vestiyere asan / ortalığı toplayacağım diye temiz kirli ne varsa çamaşır sepetine tıkan / masayı topluyorum diye tabakları çatalı kaşığıyla, üstelik ağızlarını örtmeden buzdolabına tepen / çamaşırı daima çamaşır sepetinin içine değil de yanına fırlatan / beyazlarla siyah çoraplarını 90 derecede bir arada yıkayan / salata hazırlıyorum diye mutfak tezgâhını sebze haline çeviren / bebe oyalıyorum diye 5 kg fındığı dökmelerine izin veren / toz almak için gömleğinin kolunu kullanan / yerdeki lekeyi çorabıyla silmeye çalışan… kısacası anneye ikinci bir iş çıkaran baba ANNEYE YARDIM ETMİŞ SAYILMAZ!

BU KADAR!

Önemli not: “Bu iş tam olarak nasıl yapılır, bacım” diye merak edenleriniz varsa babalara rehber 1. , 2. , 3. ve 4. bölümler inanıyorum ki kendileri için çok aydınlatıcı olacaktır.

32 yorum

 1. çocuğun üstünü giydirmeye götürüp, içeriden “annesiiiii, ne giydireceğiz” diye bağıran baba ÇOCUĞU GİYDİRMİŞ SAYILMAZ.

  es kaza kuaföre gitmiş anneyi en az 2 defa arayarak bi şeyler soran baba ÇOCUĞA BAKMIIŞ SAYILMAZ.

  (bana bu fırssatı verdiğiniz için teşekkür ederim, nokta)

 2. çocuğu oyala ben iki dakika hızlı bir duş alayım diyen anne koştur koştur banyoya girdikten sonra, çıkana kadar kapı önünde avazı çıktığı kadar a”nnneeeeeaaaa açççç” diye ağlayıp kapıyı yumruklayan çocuğa (salonda hiç istifini bozmadan oturup) ama çocuk seni istiyor ben oyalayamadım diyen baba ÇOCUĞU OYALAMIŞ SAYILMAZ….

 3. Maması hazır biberona sadece ocakta kaynamış ama soğuk suyu ılıtıp koymayı bile beceremeyen baba MAMAYI HAZIRLAMIŞ SAYILMAZ..Buz gibi bu sen naptın deyince de napayım beceremedim hiç denmez!!

 4. Yaa çok güzel yazılarınız tebrikler.Gerçekten her erkek aynı demekki özellikle ”çocuk seni istiyor ben napıyım ”olayı bizde her akşam yaşanıyor kızım olduğu halde hiç babaya düşkün değil tabi ilgilenmediği için, çocuk hep benim yanımda..

 5. hahah yazi cok keyifliydi 🙂 ozellikle banyolu madde superdi. esime de gonderdim okusun ibret alsin diye 😀

  bu arada bende sizi beklerim bloguma 🙂

  1. oyy tepesinden biraz baktım da adresine maşallah pek maharetlisin. bize de lazım olacak böyle etkinlkler pek kısa zamanda. bir inceleyim ilk fırsatta inşallah

 6. Boyalıellerin gaza getirmesiyle yazınızı okudum. Derken birkaç tanesini daha okumadan geçemedim. Öncelikle kitap yazmayı düşünmelisiniz derim.
  Eşinizin hali çok tanıdık geldi, fazla sıkıştırmayın, en azından birşeyler yapmayı deniyor, emeğe saygı…

  1. hmm bi yanlış anlaşılma oldu sanırım, yukarıdaki maddeleri eşim diye anlatmadım. gayet genel bir yazı o.

 7. harikasınız yazılarınıza bayılıyorum.

  * Çocuğu susturmak için başında yalı kazığı gibi dikilen sonra da “Annesiiii bu seni istiyor, bende susmuyo, ben napıyım?” diyen baba ÇOCUĞU SUSTURMAYA ÇALIŞMIŞ SAYILMAZ!

  bu madde tam bizim durumumuz. birde eli yıkarken dirseğe kadar su yapmak. zaten yardım adına yaptığı başka birşeyde yok.

 8. yaaa evren inanamiyorum.. bu kadar mi guzel yazilir.
  hepsini yapiyor, ama yapıyo sayilmiyor bencede 🙂

 9. tatlım epeydir okuyamamıştım yazılarını, bu aksam içlerine dalmak ve çıkmamak,yüzümde mutlu tebessümümle oturmak istiyorum:)))
  kalemine kuvvet:)

 10. bu yazı dün akşam evdeki kocaya özenle okundu. maddeler tek tek anlaması için vurgulandı.
  yazı bitiminde gelen cevap: görüyorsun dimi demekki tek ben değilmişim.

 11. ayrıca çok merak ediyorum. “annesi bu seni istiyor ben ne yapıyım” mazereti babalara genlerdenmi geliyo yada kadındaki annelik dürtüsü anne olunca ortaya kendiğilinden çıkarmış ya babalarda bu mazeret baba olunca kendiliğinden mi beyinlerine yerleşiyor. yaniartık kendi aralarında toplanıp ortak bir yöntem bulduklarını düşünmeye başlıycam.

 12. Ben şimdi eşime bunların hepsini yolladım. Sözlü – yazılı yapıcam, ortalama 85 altında alırsan çocuk mocuk yok dedim.
  Yazılar için Allah senden razı olsun kardeş. Yalnız annelik raconunu da yazar mısın? Ya da bu listede yazan ve yapılmış işleri çıkardıktan sonra geriye kalan herrrrşey olarak hesap etmem yeterli olacak mı? Gördüğün gibi işi kitabından öğrenmeye çalışan bir mühendis kardeşin var burada…

 13. * İki çocuğu oynatmak için dışarı çıkaran akşam eve tek çocukla dönen baba ÇOCUKLARI OYNATMIŞ SAYILMAZ! (Nerde lan öteki bebe?)

  merak ettim diğer çocuğu napmış 🙂

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.