Bugün babalığın kitabını yeniden yazmaya karar verdim. Kendinde o hakkı nereden buldun diyecek olursanız: Kırmızıyı öptüm, Allah birdir, kurallar benden sorulur! (Umarım çocukken oyunlarda pek işime yarayan bu numara hâlâ söküyordur.)

* Kendisine bırakılan çocuğu, anne evden çıkar çıkmaz, bebenin uyku saati olmadığı halde anne gelene kadar uyutan baba ÇOCUĞA BAKMIŞ SAYILMAZ!

* Kendisine oyala diye bırakılan çocuğa çizgi film açıp kendisi internetten haber okuyan baba ÇOCUĞU OYALAMIŞ SAYILMAZ!

* Yıkamak için banyoya soktuğu çocuğu kafası kuru halde banyodan çıkaran sonra bir de “Aaa kafası da yıkanacak mıydı?” diyen baba ÇOCUĞU YIKAMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğa yemek yedirirken, bebenin mızlanmasından kurtulmak için yemeği afiyetle kendi yiyen baba ÇOCUĞU DOYURMUŞ SAYILMAZ!

* Çocuğu hava aldırmak için dışarı çıkarıp babaannesine bırakan, kendi de maça giden baba ÇOCUĞA HAVA ALDIRMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğun elini yıkayacağım diye dirseklerine kadar bebeyi su içinde bırakan baba ÇOCUĞUN ELİNİ YIKAMIŞ SAYILMAZ!

* Uyutmak için ayağına aldığı çocuğu uyutmadan uykuya dalan üstüne üstlük bi de bebenin ayağından yere yuvarlanmasına sebep olan baba ÇOCUĞU UYUTMUŞ SAYILMAZ!

*Gece mama hazırlamak için mutfağa giden, ılıttığı suyun içine mama koymayı unutup geri gelen baba ÇOCUĞA MAMA HAZIRLAMIŞ SAYILMAZ!

*Çocuğu oynatıyorum diye elinden oyuncağını alıp kendi oyuna dalan baba ÇOCUĞU OYNATMIŞ SAYILMAZ!

* Çocuğa çizgi film aramak için internete giren, bir sayfada çizgi film arar gibi yapıp elli sayfadan haber okuyan baba ÇOCUĞA ÇİZGİ FİLM ARIYOR SAYILMAZ!

* Çocuk için gece nöbetine kalıp bebe ağlayınca biberon hazırlıyor ayağında salondaki kanepeye kaçıp uyumaya devam eden baba GECE NÖBETİ YAPMIŞ SAYILMAZ!

* İki çocuğu oynatmak için dışarı çıkaran akşam eve tek çocukla dönen baba ÇOCUKLARI OYNATMIŞ SAYILMAZ! (Nerde lan öteki bebe?)

* Çocuğu susturmak için başında yalı kazığı gibi dikilen sonra da “Annesiiii bu seni istiyor, bende susmuyo, ben napıyım?” diyen baba ÇOCUĞU SUSTURMAYA ÇALIŞMIŞ SAYILMAZ!

* Annesi bebeleri bırakıp komşuya geçmişken yirmi dakika içinde bebeleri kapıya teslimat yapan baba ANNE GEZMEDEYKEN ÇOCUĞA BAKMIŞ SAYILMAZ!

* Bütün gün bebelerle uğraşmaktan canı çıkmış anneye yardım adı altında pijamasını işe giderken vestiyere asan / ortalığı toplayacağım diye temiz kirli ne varsa çamaşır sepetine tıkan / masayı topluyorum diye tabakları çatalı kaşığıyla, üstelik ağızlarını örtmeden buzdolabına tepen / çamaşırı daima çamaşır sepetinin içine değil de yanına fırlatan / beyazlarla siyah çoraplarını 90 derecede bir arada yıkayan / salata hazırlıyorum diye mutfak tezgâhını sebze haline çeviren / bebe oyalıyorum diye 5 kg fındığı dökmelerine izin veren / toz almak için gömleğinin kolunu kullanan / yerdeki lekeyi çorabıyla silmeye çalışan… kısacası anneye ikinci bir iş çıkaran baba ANNEYE YARDIM ETMİŞ SAYILMAZ!

BU KADAR!

Önemli not: “Bu iş tam olarak nasıl yapılır, bacım” diye merak edenleriniz varsa babalara rehber 1. , 2. , 3. ve 4. bölümler inanıyorum ki kendileri için çok aydınlatıcı olacaktır.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: