Aşağıdaki yazıyı Nilüfer, ikizlerine tek başına bakan süpersonik annelerin birinci bölümüne yorum olarak bırakmış. Teşekkür ederim kendisine.  Gözlerden kaçmasın diye ayrı başlıkta yayımlamak istedim. Bu arada bu notu oğlan sırtımdayken yazıyorum, kız da masadanın tepesinde, eğilmiş tersten bilgisayar ekranına bakıyor. Şunları uyutabilirsem iki yazım var taslak halde bekleyen, onları da ekleyeceğim inşallah. Aha oğlan düştü!

Selamm herkese..benim de bir kız bir oğlan ikiz bebişlerim var…ben de onlara 20 günlükten beri kendim bakıyorum.16 aylıklar şimdi…ev işlerinde ilk zamnalar geliyordu yardımcı haftada bir yada iki kere yarım gün.ama şuan 15 yada yirmi günde bir alıyorum.

bu arada eşim çok titizdir hiç kirli kıyafeti olmaz mesela yani kirli sepetinde hepsi günlük ütülenip dolaba asılır.zira ertesi gün aynı gömleği giyme olasılığı olabilir.yani aslında benim hergün yardımcıya ihtiyacım var ama evde yabancı birisinin dolaşması daha da geriyor beni o yüzden kendim bakıyorum bebişlere .

ama hakkını yemiyeyim eşimde çok yardımcı bana ilk üç dört ay gece ben uyurdum o kalkardı sabah altı gibi ben alırdım nöbeti. ikiz oldukları için mamayla da besledik.o baktığı zamanlar mama yapardı.sıra bana gelince emzirirdim.beraber yıkardık hep.her gece yıkardım sonra bir de masajları.ben emzirirdim o gazını çıkartırdı.

bir de üstüne üstlük iki aylıkken falan kışın alıp o iki bebişi arabayla gezerdik öyle gece bazen.boza içesimiz geldiğinde hadiiiii vefaya bunlar da hava alsın canım bahanesiyle.ortaköyde kumpir bile yedik arabanın içinde ama olsun.arabadan inmeden bile olsa çıkıp bir hava almak nefes aldırıyordu.

kolay değil iki bebişe bakmak yedirmek,altını almak zira birinin altını değiştirirken öteki ya ıslalk mendile ya pişik kremine ya kirli beze muhakkak el atıyor.ıslak mendil bir dizimin altında pişik kremi diğerinin altında bir taraftan altı değişen aniden halıya kaçırmasın diye acele etmeler diğer tarafta ötekinin kardeşinin bezini çekmesi üzerine abanması vs vs…. anlatırken bile yoruluyor insan.

bazen beni seyreden arkadaşlarımın başı dönüyor…ama emin olun allah yardım ediyor cümlesi tam da bu noktada devreye giriyor. uyutuyorum mesela oyuncakları falan topluyorum kendime bir çay yapıp bir iki kurabiye tam içicem odadan bir ses hadiiiiii öteki uyanmasın diye koştur onu al çayı kurabiyeyi kaldır ki dökebilir…biraz(bir yada iki saat) oyala uyunca bak saate 12 yada 1 olmuş.neyse yaaa çay zaten soğudu bu saatten sonra da uykumu kaçırmasın yatayım bari….. yeme yedirirken de oynarken de yıkarken de giydirirken de sokağa çıkarken tek çocuğu olan bir annenin iki katı enerji işte düşünün.

dışarı çıkmalarımız zordu ikiz arabasını indirmek çantayı taşımak ama yürüyünce bebişler o da biraz kolayladı.parka inince biri batıya biri kuzeye gidiyor hangisine koşacağımı şaşırıyorum.

çok daraldığım zaman sıkıldığım zaman şu duygu geliyor aklıma ya onlar olmasaydı şimdi sessiz heryer toplu koca gün bomboş daha da canım sıkıcı olurdu hayat diyorum ve her defasında binlerce şükürler olsun diyorum…iyiki de ikiz olmuşlar.bu arada ben cesur annelerdenim üçüncüyüde çok geçmeden düşünüyorum………. çok güzeller…bana yaşattıkları çok güzel….”

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: