Veeeeeeeeeeeeeee kaka kitabı talihlisini buldu!!!

Pazartesiden beri kara kara şu çekilişi nasıl yapacağımı düşünüyorum. İçinizden bir akıl veren de çıkmadı ki. Önce ooo piti piti diye sayayım dedim. Hemen hafızamı yokladım. Üç aşağı beş yukarı şöyle hatırlıyorum tekerlemeyi:

OO piti piti karamela sepeti,

Terazi lastik cimnastik.

Biz size geldik bitlendik,

Hamama gittik temizlendik. 

Lan bir yerinde kesin bir hata var. Bir yeri atladığımdan eminim ama düşün düşün bir türlü bulamadım. Şimdi bununla sayarım biri çıkar da “Yaaa o öyle değildi,” diye itiraz edip çekilişi yargıtaya taşır diye cesaret edemedim. Ayrıca yanılmıyorsam temizlendik dedikten sonra dik’i üç kere söylüyorduk. “Temizlendik dik dik dik” diye. Şimdi çeneniz durmaz, buna da itiraz edersiniz diye tekerleme işinden vazgeçtim.

Yorum yapanların ismini ya da numarasını yazayım bir yavru tavşan bulup şans çekilişi yaptırayım dedim. Şimdi tavşanı nereden bulacağız? Ayrıca çekiliş yapması gerektiğini nasıl anlatacağız. Yavru tavşan yerine evdeki yavruları deneyim bebelere çektireyim dedim. Ohooo o da bir yığın iş. Yok kâğıda yaz, yok kağıdı kes, yok bilmem ne… Yok yerden başıma bir de bu faaliyeti çıkarmayım dedim.

Noter bulup ona devredeyim, çekilişi noter yapsın dedim. Yeminli bir noter tercümanı olarak tavşanın bedava yapacağı iş karşısında noterin isteyeceği parayı düşünüp ondan da caydım.

Son olarak Random.orga girdim. Bir türlü neresinden çekiliş yapacağımı bulamadım. Sağ baştaki numaratörden yorumcu sayısını girip rast gele çektireyim dedim. Mükerrer yorumları ayıkladım, kendime çıkar da şike yaptınız dersiniz diye kendimi de içim kan ağlayarak çıkardım. Bacılarımı ve yakın dostlarımı da elesem mi diye düşündüm. Şimdi onlara çıkarsa şike mi yaptım diye aklıma takılır diye korktum ama onları bırakmaya karar verdim. Herkesin bahtına. Ayrıca bu yorum değildir bize verme diyenleri de kattım hesaba. Onlara çıkarsa tekrar çekerim artık. Sonuç olarak katılacak tüm yorumcuları saydım saydım, ya yarısında kaldım ya sayıyı şaşırdım ya saydıktan sonra sayısı unuttum falan… Offf ne zor iş miş anacım.

Son bir kez daha saydım yorumcuları. Şimdi şu anda canlı yapıyorum çekilişi. 65 geçerli katılımcı var. Random orga 1’den 65’e kadar girdim. Ve şahit olarak anamı yanıma çağırdım. Tuşa basıyoooor, baaaaaaaasssstııııııı. Tüh besmele çekmeyi unutmuşuz. Annem hayıflandı. Neyse. Bismillahi evveli ve ahiri diyerek şanslı rakamı açıklıyorum: 25! Hemen bakalım kimmiş.

dı dı dı dıııımmm

“Yaşasın hediye kitaplar” yorumuyla ZEYNEEEEEEEEEEEPPPP. Tebrik ederiz, bacım. Şansın daim olsun. Sevgiler.

Katılan tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Oprah gibi araba çekilişi yapacağım diyip katılan herkese birer araba verebilmeyi çok isterdim. Ama vermiş kadar oldum herhalde:) Ayrıca elbette Pervin’in de dediği gibi “möhüm olan katılmaktı.”

Bir başka çekilişte görüşmek üzere!

Selamlar, Sevgiler

Yayım tarihi
duyurular olarak sınıflandırılmış

15 yorum

  1. dik dik dik’ten sonra “karamela dik” diyor benim kızım
    daha dogrusu r özürlü kızım
    “kalamelatik” diyo.
    dahasi var yani sayışmanın…

  2. İtiraz ediyorum, duyurusu iyi yapılmamış, ben kaçırdım. Önce ilan edilmeli ve uygun bir süre verilmeliydi başvuru için. Olmaz ki böyle:)

  3. Seninle yaşayan ölmez valla,çok keyiflisin.Benim oğlan klozeti kepçeyle karıştırıp “annii bak yemek yapıyom” dediğinden beri tuvalet eğitimden vazgeçtim!

  4. Dönüş telaşından çekilişi takip edemedim. Hadi bana çıkmıştır giriyim de aliyim diyordum ama hey haatt… Bileydim gelirken oradan getirirdim kendime bi tane bu kitaptan. hıhh..:P

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.