Küçükken ne zaman ağzıma bir lokma alsam babam “Ohhhh sen yeyince benim karnım doyuyor,” derdi. Benim yediğim iki lokmayla o göbeği nasıl yaptı bilmiyorum ama doğru diyormuş vallahi. Evlat yeyince ana-baba doyuyor. Onsuz lokma insanın boğazından geçmiyor. Hayret! Zamanında herkesin tabağındaki ete sulanan biri olarak günün birinde kendi tabağındaki etleri seçip başkasına vereceksin deselerdi hayatta inanmazdım ama evlat aşkı işte insana neler yaptırmıyor ki. 😉

Oğlan iki yaşındayken rop muayenesine gitmiştik. Anlatmıştım burada da, hatırlarsınız belki. Muayene için uzun bir süre aç ve susuz kalması gerekiyordu. Birkaç saat içinde susuzluktan deli gibi ağlamaya başladı. Ağladıkça daha çok susuyor, susadıkça daha çok ağlıyordu. Ben de onunla birlikte ağlıyordum. Allah hiç bir ana babayı ekmek, su isteyen evladı karşısında çaresiz bırakmasın. Amin.

Şimdi müsaadenizle asıl konuya geliyorum. 😉

Normalde sitemde tanıtımlara yer vermiyorum. Ama birkaç gün önce Yeryüzü doktorları derneğinden gelen bülteni görünce kayıtsız kalamadım. “Tedaviye ulaşamayan insan kalmayıncaya dek” ilkesiyle çıktığı yolda bu Ramazan için bir kampanya başlatmışlar: Bebekler Açlığa Dayanamaz kampanyası. 30 TL karşılığında bir bebişin tam bir aylık beslenmesine sponsor olabiliyoruz. Yani anam usulü hesaplayacak olursak ortalama bir porsiyon iskender, bir ayran parasına (annemin ölçü birimi iskender+koladır ama ben kola zararlı diye yerine ayran kullanıyorum) bir yavrucuğu direk olarak, ana babasını da dolaylı olarak doyurabiliyoruz.

Bu harika fırsatı siz de kaçırmak istemezseniz hesap numaraları için tık tık!

IMG_7103

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: