Benim Evim Benim Pasağım – 7. Bölüm – Anasının Yavrusu

Geçen gün bebelerle eski videoları izledik. Yemek yiyişlerine bakarken gülmekten gözümüzden yaş geldi. Kafalarıyla direk dalıyorlarmış tabağın içine. Çiğneyip çiğneyip atıyorlar. Her yemek saça kür, yüze maske. Burun deliklerine, kulak kepçelerine kadar yemek dolular. Iyyy dediler izlerken, “Ne kadar iğrenç yemek yiyormuşuz.” Ziyan olmasın diye atıp tükürdüklerini de toplayıp yediğimi söyleyemedim artık. 😉

Şimdi beş buçuk yaşındalar. Dışarıda yemek yerlerken puhaha deyip yanındakine dirsek vurarak kimse bize bakmıyor artık. Her ne kadar yedikleri mutfak duvarlarında, sandalye arkalarında, banyo kapısında kendini gösterse de tabii eskisi gibi değiller.

Bugün yeni pasak yarışması yazısını yazmak için eski yazılara bakıyordum da yıllar önce yaptığım yemek yeme yarışmasının final resimlerini görünce kahkahalarımı tutamadım. Ne çok eğlenmiştik harbi. Yeni anaların da bu eşsiz çekişmeden geri kalmalarını istemedim. O yüzden bir kez daha ‘Pasaklının yavrusu da pasaklı olur’ sloganıyla en pasaklı yemek yeme yarışması düzenlemeye karar verdim.

Bu sefer ki hediyemiz yine harika:

Hayykitap’tan bebenizin şapır şupur yiyeceği, mutlulukla kafasına gözüne süreceği onlarca sağlıklı tarif geliyor:

9920c85d-6d33-4c0a-848d-9d29b44b80c1

(Yalnız şimdiden söyleyeyim, kitabı önce ben okuduğum için içinde ufak tefek notlarımla karşılaşabilirsiniz. Hatıra olsun 😉 )

Yarışmaya ilham vermesi açısından burnumun direği sızlayarak bılişlerimin eski resimlerini paylaşıyorum.

Dr. Lecter
“Why so serious?” miss joker
Dexter kardeşler

Hadi bakalım, şampiyon adaylarının resimlerini secce81@gmail.com adresine bekliyorum. Haftaya inşallah finalistleri belirleyeceğim.

İçinde bebe ve bol da pasak olduktan sonra eski, yeni, her türlü resim kabul. Elinizde hiç bir şey yoksa yine yapın akşama bol salçalı bir makarna, üzerine de çikolatalı puding, salın yavruları içine! Oooh şimdiden afiyet, bal, şeker olsun, löp löp yağ tutsun.

😉

Yayım tarihi
duyurular olarak sınıflandırılmış

2 yorum

  1. Bugün denk geldim size..Ne güzel blogunuz var..Baştan sona okudum desemm yeridir..Önceden haberim olsa bende katılırdım küçük bıdığımla:) Sevgiler..

    1. çok teşekkür ederim. hep beklerim güliz. yakında ev pasağı yarışmamız var. sizleri de aramızda görmekten onur duyarız. 😉

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.