Geçen bir yerde televizyonda bir yarışma gördüm. Titiz misin mi ne adı. Evi temizliyorsun gelip bakıyorlar, vır vır ediyorlar: “Aman Allah’ım, bu sehpanın ayağının arka kısmındaki oyukta toz zerresi var!” / “Aaaa üstüme iyilik sağlık, bu çay bardağında su lekesi kalmış, olacak şey mi yahu!” /  “Tanrım, halının saçaklarının ikisi üstü üste çıkmış!” Ahahha bir ara o jüriyi benim evde hayal ettim, çok eğlendim. Gelin hazır bebeler de uzun süredir evdeyken biraz da birlikte eğlenelim dedim.

Evet, Benim Evim Benim Pasağım, Alem Pasak Görsün sloganıyla yeniden başlıyor sevgili hanımlar. Bu sefer konu serbest. Evinizde en iddialı köşeniz neresiyle orayı hemen çekip gönderiyorsunuz. Merak etmeyin isim yok. Kaynananıza da söylemem.

Fikir vermesi açısından hemen bir mutfak fotosu paylaşayım:

IMG-20160204-WA0003

Hayır, yanılıyorsunuz, burası benim evim değil. Evet çok benziyor, aaa halı da aynı. Ama hayır, benim evim değil. Bu sandalyeden bir tek bende mi var Allah aşkına! Burası komşunun evi. Malum, benim çocuklar büyüdü. Bahanem kalmadı pasağa. Mis gibi bir evim var gari. Size de ilham versin diye bizim pasaklı komşunun  mutfağını çekip koyuverdim. İkiz bebeleri var. Onlar yıktı evi.

Biliyorum, sizin evi de bebeler batırıyor. Ah bir sizi rahat bıraksalar Titiz Misin’e bile katılırsınız. O yüzden bir numaralı pasaklıya ona göre bir hediye seçtim. Evet, birincimize Timaş Çocuk’tan muhteşem bir oyun kitabı geliyoooor!

365-kipir-kipir-oyun

Bebeleriniz 365 gün kıpır kıpır oyun oynasın, siz de keyif çatın, şey aman, evi toplayın. 😉

Haydi bakalım, hafta sonuna kadar birbirinden harika resimleri secce81@gmail.com a gönderin. Tabi tabi, sizinki uygun değilse komşunun evi de olur. 😉 Bekliyorum. 😉

Paylaş: