Fuarda Mutlaka Bakılacaklar Listesi

Kitap alışverişinin bir kısmını internetten yapıyorum. Her daim bir sepetim var kitap sitelerinde. Birinden bir şey duyunca ya da bir yerden görünce sepete ekliyorum. İndirimde toplu alımlar yapıyorum genelde. Heyecanla kargo bekliyoruz. Kutuyu açması da ayrı heyecan. Beni en çok mutlu eden kargo, kitap kargoları, tabi çek kargolarından sonra. 😉 Anında dalıyoruz bebelerle kitaplara.

Peki memnun kalmadığım oluyor mu? E yani. Sık sık “Şuna mı para verdim puu!” dediğim oluyor. Tanıtım yazısına bakıp çocuklara kitap alıyorum, eve geliyor ki bebek kitabı! Haydaaa. Ya da çocuklar için bilmem ne diyor. Eve geliyor ergen kitabı! İnanmayacaksınız ama bazı kitapların tanıtım yazılarında yazanla alakası olmadığı bile oluyor. Bir de tanıtım yazısı bile olmayanlar var tabi. Adına bakıp alıyorum. Bu sefer de içine baksam hayatta almayacağım şeyler geliyor. O yüzden kitapçılardan vazgeçemiyorum. Elleye elleye, baka baka, inceleye inceleye seçiyorsun kitabı. Özellikle de bebelerle gitmek çok eğlenceli. Herkes neyi merak ediyorsa ona baksın kardeşim.

Tabi  kitapçılarda da aradığın her şeyi bulmak mümkün değil. Binlerce çeşit kitap var. Hangi birini rafta tutsunlar? Burada da imdadımıza kitap fuarları yetişiyor! Doya doya yayılıyorsun kitaplar arasında. Gerçi Tüyap kalabalıkta bizim salı pazarının akşam saatlerini de solladı. Stantlara bile yaklaşamadığımız oluyor. O yüzden en güzeli neye bakacağını bilip gitmek.

Tüyap’a çeyrek kala fuarda bakılacaklar listesi hazırladım. Önceden bebelere ben seçerdim kitapları. Artık büyüdüler. Bu fuardan itibaren yeni düzene geçtik. Şöyle yapıyoruz: İlgi duydukları konuları sordum, sıraladılar:

Oğlan: Tarih öncesi (tabi ki dinazorlar demek istiyor), dünya şiddetleri (yani doğal afetler 🙂 ), evler/camiler/binalar, başkalarının yaşadıkları yerler, bayraklar, uçaklar, makineler, gezegenler, Allah’ımız.

Kız: İçimizde neler var (yani vücudumuz 😉 ayy doktor olacak sanırım. 😉 ), mikroplar (kesin doktor olacak 😉 ), uzaylılar (hö?), resim yapma, ejderhalar, dinazorlar, küçük hayvanlar.

Bu listeyi elime aldım, kitap sitelerine girip arattım. Çıkan kitapları birlikte gözden geçirip ön eleme yaptık. Sonra yayın evlerine göre ayırıp “Fuarda mutlaka bakılacaklar” listesi hazırladık. Daha önceden sepetimizde topladığımız kitapları da listeye ekledik. E 10 yuromuz da var. Her şey hazır, heyecanla fuarı bekliyoruz. Alınca paylaşırım inşallah neler bulduk, beğendik.

Gelelim asıl konuya, yani sizin alacaklarınıza eheh. 😉 İstanbul’da değilseniz bile fuar mevsimi açıldı. Yakında size de uğrar bir fuar. Keyfinize, ilginize, merakınıza göre fuarda mutlaka bakılacaklar listelerini hazırlayın anacım. Üzerine de Secce Kuzu’dan tavsiyeler olarak şunları da eklemeyi unutmayın!

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından 8+ yaş için dört kitap. 😉 Ay çok tatlılaaaaar. 😉 Dualar, ayetler, esma-i hüsna ışığında yazılmış fıkra gibi eğlenceli hikayeciklerden oluşuyorlar. Bu kitapları ayrıca diyanet işlerinin sitesinden indirimli ve kargo ücreti ödemeden alabilirsiniz. 😉

 

img_20161103_105015-1

 

Gelelim Nesil Çocuk yayınlarına. Bir İlk İlmihalim serileri var ki sormayın! Bayılıyor bebeler, bayılıyor. 😉 Yine birbirinden eğlenceli hikâyelerle dolu.

 

img_20161103_105103

 

Oradan çıkınca Carpe Diem’e uğrayın mutlaka. 9+ yaş için atasözleri ve deyim hikâyeleri var. Bu konuda çok kitap var ama böylesi var mı acabaaa. 😉
img_20161103_105135

 

Son durağımız da Timaş Çocuk. Burada bakacak çok kitap var. 😉 Jesper ile mutlaka tanışın derim. Bol kahkahalı, kıpır kıpır kitaplar.

 

img_20161103_105231

 

Okul öncesi için harika bir seri başlıyor. İlk kitabı: Üç Kedicik ile Bir Ejderha! Minikler çok sevecek.

 

img_20161103_105253

 

Ve tabi ki Rüya Maceraları! Yoksa siz daha yavrunuza Rüya Postacısı’nı almadınız mı? Hiiiii! El içinde söylemeyin ayıplarlar sizi valla. İnsan yavrusunu bu güzel kitaptan mahrum eder mi hiç? 😉 Üstelik serinin ikinci kitabı Rüya Tuzağı ile aksiyon ve heyecan artıyor!  Bir an önce alın yavrunuza. Yoksa üzülürsünüz sonra. 😉 

img_20161103_105202

 

Anlayacağınız bu fuarda bebeleri sevindirecek çok şey var. Ama analar da unutulmadı! 19 Kasım Cumartesi günü Saat 12-14 arası Timaş Çocuk, 14-16 arası Carpe Diem standında Secce Kuzu sizlerle. Kaçırılır mı bu davet? 😉

 

1080x1080-cocuk

 

Görüşmek dileğiyle… 😉

14 yorum

 1. daha dün k.maraş fuarindaydim.ilk uğradiğim stant nesil çocuk oldu zaten girişteydi.sonra timaş çocuğu gezdim ama rüya postacisini göremedim nedense?belki de ben bulamadim.maalesef bir de 10 yuromuz olmayinca her begendiğimizi alamadık tabi fakirlik zor anacim napalim ?
  Bizim fuar bitti ama sonrakilerde buraya da bekliyoruz inşallah seni?

  1. aa keşke sorsaydın nurgül. kesin vardır. inşallah bir gün buluşuruz fuarda. sen para biriktirmeye başla, yeni kitaplarla geleceğim inşallah 😉 çok sevgiler…

 2. 15 aylık oğluma kitap alıcam ben de ama ne okumalıyım bilmedim. jesper cins ve üç kedicik ile bir ejderha uygun mudur?

  1. jesper büyük. 8+ . kedicik ejderha 4+. 15 ay için resmi bol, karton kitaplara bakabilirsin. timaşın pofi serisi vardı. ay çok tatlıydı. tükendi galiba. bebek kitabı çalışan çok artık. kalın sayfalı al ki yırtıp atmasın.

   1. pofinin satışı yok şu anda. birkaç resimli kitabı var. bu şekilde devam edelim o halde. çok teşekkürler

 3. bu son yoruma kaç kere baktım belirsiz her seferinde de gidip çocuk kitabı aldım ev doldu. pofi serisi hiçbir yerde yok ara ara gözlerim belerdi.seni seviyorum tülaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay evine dön 🙂

  1. tülay burada. 😉 yeni kitabını bitirmek üzere. beyninin USB çıkışı olmadığı için her şeyi tek tek yazmak zorunda kalmasına çok üzülerek çalışmasına devam ediyor.
   sona geldi sayılır. haftaya sahalara dönecek inşallah. 😉
   pofinin ingilizceleri vardı timaş çocukta 😉 iyi bakmamışsııııııın. 😉

 4. ingilizcesini alayım mı ki çocuk 3 yaşında bile değil.neyse senin kitabın çıksın da onu alayım öz türkçe:)yoğunsun bacım vesselam

   1. bana fuardaki sınırlı ilgi yetmez ben bir gün sana gelmeyi istiyorum:)

    imza: geleceğin parktaki teyzesi

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.