Yeni Yayın Dönemi – Popo ve Mimi Kardeşlerde Son Durum

Geçen yıl Dünyayı Durduran Kız’ın son kitabını da verdikten sonra uzun süre bir şey yazamamıştım.  O seriden sonra bir tek Ben Gülmeyim De Kim Gülsün çıkmıştı ki onun da metnini birkaç sene önce yazmıştım. (Bağlantı eklemeye çalışırken kitaplarıma gelen yorumları gördüm de çok mutlu oldum. ❤) Düşünüyorum ne yaptım diye, bir şeyler yaptım ama hatırlayamıyorum. ? Bu arada bir çok kitap için konuşup anlaşmıştım ama bir türlü harekete geçememiştim. En son Mayıs ayıydı sanırım “Ya Allah Bismillah” dedim bir giriştim kitap işine. Ooooo. Biriken her şeyi hallettim çıktım. ?

Anlayacağınız, yazın herkes gezip tozup deniz kıyısında ayak fotosu paylaşırken harıl harıl çalıştım ben. Yetmedi okul açılınca da aynen devam. Bu aralar sabah çocukları gönderir göndermez hemen bilgisayarı açıyorum, iki saat kadar çalışıp Titiz Hatunlar Premier Lig‘de poz veriyorum. Sonra tekrar koşarak eve dönüp çocuklar okuldan gelene kadar çalışmaya devam ediyorum.

Aslında planımıza göre bu sene Tüyap fuarına yetişecekti kitaplarım ama peçete, havlu ve tuvalet kâğıdı fiyatlarından da gayet net anlaşılacağı üzere kâğıt zam şampiyonu oldu. E haliyle yayıncılık sektörü de zora girdi. Birçok kitap gibi benim kitaplar da ertelendi. Yakında çıkarlar diye umuyorum. ?

Rüya Maceraları dördüncü kitabıyla geliyor. Dünyayı Durduran Kız’ın ikinci serisi yolda. Bir de yeri bende çok başka olan bir çocuk romanım sırada bekliyor. Sürprizli, çok tatlı bir kitap. ❤

Çevirilerim var ayrıca. Okul öncesi için çok güzel kitaplar seçip çeviriyorum. Onlar da yakında geliyor inşallah. ❤

Bunlar benim gündemimdi. Evde tek yazar ben değilim malumunuz. ?  Çocuklar da yeni yayın dönemine bomba gibi girdiler. ?

Kızım Mevlana Bebek serisi ile daldığı tasavvuf edebiyatını şimdilik bir tarafa bırakıp biraz daha seküler takılmaya karar verdi. ?

“mimi kardeş

ile Parti”

“1 gün mimi kardeş part

iye davet edilmiş onu

arkadaşı Foti Partiye dav

et etmiş mimi kardeş

hazırlanmış ve arkadaşı

Fotinin evine doğru yü”

Gördüğünüz gibi en heyecanlı yerinde kalmış hik- ?

Devamını heyecanla bekliyorum.

Oğlan ise Don Popo Yayıncılığın Popo Kardeş serisinin 3. kitabıyla yeni yayın dönemine girdi.

“mama kaneye yolculuk”

Yani yemekhaneye yolculuk. Görünce insan yemek tarifi kitabı herhalde popo çorbası tarifi verecek diye düşünebilir ama alakası yok.  ? Yine macera türü çalışmış. ?

“merhaba arkadaşlar

gine ben! OO (popo vesikalığı ?)

benim mamakane yolculuğunu

dinlemeye hazırmısınız

Başlıyorum”

HAZIRIZ! HAZIRIZ! ???

“yolda gördüğüm herkez

mama kaneye gidiyordü”

Herkeşler acıkmış. ?

“yolculuk 5 gün sürdü”

Mamakaneyi ne kadar da el ermez, göz görmez yere açmışlar. Git git bitmiyor yol. ?

“amo kimseiste

Diğini alamadı. ama he

psi Böyle oldu”

AHAHHAHA HEPSİ YOLDA AÇLIKTAN TELEF OLDU! İnsan yanına azık alır da öyle çıkar mamakane yoluna. Bir top kek veren bile çıkmadı yazık yazık.

“SonunDa geldim ve ne

göreyim ettemama ayının 13.

gününDeyDim ama ayin 9. gün

ünDeymiş sinirDan resmen

patlaDım. BOOOOOm!

Ve eve dönemezDimgelDi

ğim yol işgalaltınDayDı

ve geceyi otelDe geçirDim”

Bir tek bizim popo gelmeyi başardı mamakaneye. Kahraman dediğin böyle olur. Geldi gelmesine ama aaa o da ne? Yemek ettemama ayının 9’undaymış yahu. Bugün ayın 13’ü. Aruu görüyon mu görgüyü? 5 günlük yolu hesaplamadan yola çıktı anlaşılan popo. Ben olsam ben de sinirDan resmen patlarDım. Ah popo, akılsız popo. ?

Yalnız herkes de yolda telef oldu. Kim yedi bu yemeği? Kötü popolar mı yoksa?

Peki bu kadar yolu nasıl dönecek kahramanımız? Dönemez tabi. Hem aç, hem yol uzun, hem de yol işgal altında. Kötü popolar yemeği yemiş bir de yolu işgal etmişler. Puuu. En iyisi otelde kalmak kardeş.

“ve hikayemiz Biti

ve BiDaki Sefere görüşü-

rüz.”

Aç açına anca bu kadar hikâye yazılır. Bitti gitti işte. ?

“SıraDaki Sezon 2.

sezon

 

SıraDaki

TaekwanDocü

Popo

Kardeş

Kuşak: Siyah

Kıyafet: Beyaz.”

Kara kuşağı, beyaz dobokuyla, yenilmez kahraman Tekvandocu Popo çok yakında!

Yeni yayın dönemimizden haberler şimdilik bu kadar. Bir de eski yayın dönemi haberim var:

Allah’tan bir mani çıkmazsa 16 Kasım Cuma günü İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda saat: 11- 14 arası Timaş çocuk standında olacağım. Şansı olan herkesi iki çene etmeye beklerim. ?

8 yorum

  1. Anasının bebeleri.kitaplarını sabirsizlikla bekliyorum. çok akicıydı sonuna kadar okudum valla.tuyap a gitmek uzakligi nedeniyle gozumde buyuyordu lakin bu yaziyi okurken birden gozumde sohbetimiz canlandi.mutlu oldum bende orda olucam insallah. Karsida bi fuara gitmistinde usumustun ozmandan beri sana mahcubum.tuyap sicaktir dimi?

  2. Ya neden cumaaaaaa tam da cuma saati.bizim burda cuma kılınıyor hanımlar kısmını açtılar nasıl yapsam pöffff

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.