Benim Evim Benim Pasağım – 6. Bölüm – “Tatil Pasağı”

Ne zamandır pasak yarışması yapacağım bir türlü nasip olmuyor. Bir yapayım dedim millet bağırdı, “Ama secceaaaa bayram geliyor evi topladık.” Ne titiz karılarsınız beaaa! O bayram öyle geçti. Sonra iki bayram arası zaten pasak yarışması yapılmaz, uğursuzluk getirir diye yapamadım. Öteki bayram da geçti. Tam evler eski kıvamına döndü, bu sefer de bebeler yüzünden fırsat bulamadım.

Şükür Allah’a nihayet şeytanın bacağını kırdım, yarışmamın başına geçtim.

6. Yarışmamızın konusu: Tatil pasağı.

Malum bebeler evde. Her yer aldı başını gidiyor. Şahsen benim için bu tatil çok zordu. Hem kar tatili yüzünden işlerim yarıyıl tatiline sarktı, hem bebeler evde, hem hava soğuktu, hem de bebeleri sıklıkla ektiğim caanım ciğerim komşularım da beni ekerek memlekete gitti. İki bebe, iş yetiştirme kaygısı, göçen bir ev… Kaldım bir başıma!

Bilgisayarın başına geçtikçe ben bebeler dibimde bitti. Yeter ki biraz uzak dursunlar da beş dakika çalışayım diye ne istedilerse ellerine verdim: Kağıt, boya, mum, oyuncak, don, kitap, makas, diş ipi, taharet bezi… Anlayacağınız evin başı başlıktan, kıçı kıçlıktan çıktı. Her yer birbirine girdi. Üzerine bir beş dakika daha nefes alabilmek için fotoğraf makinemi de verdim. Onlar da bu anları ölümsüzleştirmişler.

Buyurun, yavrularımın objektifinden birkaç karede şubat tatili…

IMG_0411

IMG_0418

 

IMG_0417

 

Aman da aman büyüdüler de kendi pasaklarını kendileri çeker oldular maşallah. Ucundan bucağından eve bakın, gerisi hayal gücünüze kalmış 😉

Evet analar, bebeleri okula salmadan, evin ne hale geldiğini okullar açılana kadar secce81@gmail.com adresine gönderiyorsunuz. Hafta başı oylamaya açacağım resimlerinizi inşallah.

Bizim evde öğrenci yok, ama bize her gün şubat tatili diyorsanız, o da olur anacım. Her yaştan pasak resmi kabul.

Kazanana yine harika bir hediyem var: Timaş Çocuk’tan evi saniyesinde döküm döküm döken maharetli elleri oyalayacak güzel bir etkinlik kitabı:

Etkinliklerle-Evimi-Guzellestir

Haydi, resimleri bekliyorum 😉

İlham için bir önceki yarışmaların final resimlerine bakmayı ihmal etmeyin:

 Karman çorman odalar

Anasına bak yavrusunu al

Çılgın mutfaklar

Görüşmek üzere 😉

Yayım tarihi
duyurular olarak sınıflandırılmış

8 yorum

  1. Okullar acildi, yarisma sonucu ne oldu? Telefonun hafizasi dolu oldugundan kacirdim bu yarismayi..

  2. merhaba secce bacı.
    sitedeki bütün yazılarını okumuş biri olarak ilk yorum yazışım bugüne nasipmiş. bu gece rüyamda senin eve geliyordum. bahçe içinde güzel bir evdi.gayet de temiz ve tertipliydi:) vay be demek sitede yazdığı gibi değilmiş, diyordum kendi kendime. rüya işte 😉
    bu vesileyle tekrar merhaba..

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.