Pazartesi bir mesajla yerimden fırladım! YEĞENİM FOTİ* GELİYOR! Çocuklar okuldaydı, hemen onlara bir organizasyon yaptım, atladım hastaneye gittim. DAADİİİ DAADİİİ DAADİİİ. Foticim de beni bekliyormuş, ben geldim, o da teşrif buyurdu. Aman aman bizde bir bayram havası. Bu ne güzel bebek böyle maşallah. Hemen elini ayağını benzettik, ay şurası benden, burası senden… Genetik harika maşallah. Herkesin en güzel yerini toplamış. Fısır fısır da uyuyor. Oy oy oyyy. Yerim ben bunu!

Akşama kadar gelen, giden… Nihayet hastanede gece yat borusu öttü. Ziyaretçiler gidiyor. Bir tek refakatçi kalabilir. Ben atladım tabi. Benim bebeler babaannede nasıl olsa. Gitsem ödev yaptırılacak amaan. Buradaki bebe fısır fısır uyuyor. En iyisi şurada yatıp dinlenmek. Ayrıca ilk teyzeliğim, gece nöbetçi kalma şerefi bana ait olmalı. Savdım herkesi odadan. Yatağımı hazırladım, atladım. Sabah görüşürüz Foticiiiim. Daha üzerime pikeyi çekmeden alarm öttü: İNGAAA İNGAAA! Hmm sesini kimden almış sahi? ?

Aman da aman yerim ben bunu, niye ağlamıç benim tatlış gıcım…

Annesine verdim, emsin biraz. Anası aldı, uyudu. Harika. Aldım, geri yatağına koydum. Yatağıma atladım, öttü. Yine anneye. Yine uyudu. Yatağa at. Öttü.

ANNENİN KUCAĞINDA UYUMAK İSTİYOR! ?

Ama bu mümkün değil Foticim. Ananın dinlenmesi lazım. Ayrıca benim de dinlenmem lazım. Şimdi lütfen herkes yatağına. Burası dünya, biz daha önce geldik, kuralları koyduk. Herkes uyuyacak şimdi. Haydi naş naş yatağa!

Cık, anlamıyor. Kucaktan indirdiğin an sireni çalıyor. Ama annen kucağında seninle yatarsa ben stresten uyuyamam ki! O da uyuyamaz. Haydi bakalım, yatağaaa.

Cık. Hiç de oralı değil. Projektör gibi fıldır fıldır açtı da gözlerini. Dil çıkarıp etrafı izliyor.

Yavrum, güzel yavrum, sen bütün gün uyudun. Bak ben ona güvenip de kaldım. Hadi yatalım hep birlikte. Uyuyalım, güllere boyanalım.

İNGAA İNGAAA.

Altını aç, temiz.

Emdi, tok.

Sardım, üşüyemez.

Her şeyin tamam! Uyu artık!

Cık.

Tek derdi, benimle ilgilenin, kucakta taşıyın, bana çene verin.

Yavrum, güzel yavrum, sen daha dünyaya ayak basalı bir gün olmadı. Ne zaman öğrendin bu kadar numarayı?

Saat 2 oldu. İNGAAA İNGAAA.

3 oldu. İNGAAA İNGAAA.

4 oldu. İNGAAA İNGAAA.

Yatağa koyduğun an dikeliyor. Hacı yatmaz mübarek.

Anasına sen uyu ben bakarım dedim. Onu biraz yatırdım. Küçük hanımı uyutmaya çalışıyorum. Ne mümkün. Sürekli göz süzüyor, bana dil çıkarıyor, vik vik vik. Odada turluyoruz. Bak ilk günden kalbini kırmak istemiyorum, büyük teyzem cadılar cadısı dedirtmek istemiyorum kendime ama lütfen artık uyu çocuum. Saat 9’da benim mesaim biter. Direk yatarım ben. Bebelerim büyüyeli bu böyle. Hadi canıcım, uyu bakayım. Deeet. Uyu!

İNGAA İNGAA İNGAA.

Sabah beşe doğru beyin fonksiyonlarım iyice yavaşladı. Anasını da kaldırdı. Caillou mu açsak ne yapsak diye düşünmeye başladım. Ne yapıyorduk bebek uyumayınca?

Ve sabah ezanı.

Hüüüüüü daha dün bitmeden bugün oldu. Bu filmi görmüştüm ben, Foti’den önce, defalarcaaaa….

Kafamda kaynar su kovası var sanki. Ateşim çıktı. Sendelemeye başladım. Güneşin doğduğunu görünce uyudu. Hemen atladık yastığa ama gün başladı bir kere. Gelen, giden, çıkış işlemleri… Bütün günü enerji tasarruf modunda, beynim ateş almış hissiyle geçirdim.

Akşam evime uçarak döndüm. YAŞASIN BÜYÜMÜŞ BEBELER!

Anladım ki bebekler aleminde hiçbir şey değişmemiş. Hâlâ gece uyutmuyorlar. Yıl olmuş 2017, insan biraz kendini geliştirir yahu. ?

*Foti adı nereden geliyor diyenlere:

Anne: “Teyzeniz diyor ki bebeğime bir isim bulsanız.”
Oğlan: “Foti olsun bence. Fotii!”
Kız: “Puhahahhahahhaha. Harika isim buldu kardeşim. Fotii! Ama İngilizce olmasın kardeşim.”
Oğlan: “İngilizce değil ki. Foti bebekçe. Masket fotası (basket potası) demek.”
Kız: “Puhahahah Fotiii. Gerçekten güzelmiş.”
Anne: “Doğru düzgün bir isim bulsanız. Sınıfınızdaki kız isimlerinden güzellerini söyleyin mesela.”
Kız: “Bence de Foti iyi annecim.”
Oğlan: “Puhahahah bence de güzel. Daha iyisini bulamadım.”
Anne: “Ya yapmayın ya doğru düzgün birşey söyleyin. Bir anlamı olsun bari.”
Oğlan: “Masket fotası dedik ya.”

?

Üzgünüm bebek ?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: