Evet, farkındayım, 1. sınıf kitaplarını yazmadım. İşin aslı birinci sınıf kitapları denince tüylerim diken diken oluyor. El ele tutuşup lale ellemekten başka işleri olmayan Ela ve Lale, kırk kere atletini giy dediğin halde inatla giymeyen Talat, anten dikip sağı solu dikizleyen Atilla’dan sonra birinci sınıfı anmak bile istemiyorum.

İkinci sınıf çok zevkli. Şükür ki artık rahatça okuyabiliyor, okuduklarını anlayabiliyorlar. Okudukça da okumayı daha da çok seviyorlar. Hatta dün arkadaşlarıyla beraberlerdi. Ben de mutfaktaydım. Uzun süre içeriden sesleri gelmeyince kim bilir nereleri döktüler, ne işler karıştırıyorlar diye iş üzerinde yakalamak için ani bir baskın yaptım odalarına. Aha yakaladım!

şok şok şok

KİTAP OKUYORLARMIŞ!

Bu ara maşallah kitap yetiştirmeye çalışıyorum kendilerine. Okuldan da öğretmenleri kitap istedi okuma saati için. Ben de uzun süre bilgisayar başında dolanıp bir liste hazırladım, kitapları ısmarladım. Sonra gelenleri tek tek okudum, kimini geri gönderdim. Beğendiklerimi size de yazmak istedim.  Sınıftaki çocukların okuma seviyeleri birbirinden farklı olduğu için ben de farklı seviyelerde kitaplar aldım.

Dört kitabın bir arada gözüktüğü güzel bir resim bulamadım. Bu resmi koydum. Bu diziyi çocuklarım daha küçükken almış, onlara okumuştum. Soluksuz dinlemişlerdi. Sınıf arkadaşları için ayrıca aldık. İnşallah onlar da severek okurlar.

Yine çocuklar küçükken aldığım bir setti. Karaböcü özellikle kızımın favorisi. Yine evdekine kıyamadık, yenisini aldık. 😉

Sınıf kitaplığı olur da Roald Dahl olmaz mı? Kitaplarının hepsi birbirinden güzel. Biz tanıştıralım de kalanını kendileri alsınlar dedik. 😉

Küçük Kara Balık ve Küçük Prenssiz de olmazdı tabi.

Okul için almıştık ama veremedik kitabı. Zira kızım birlikte yatıyor, yatmadan da göbeklerini okşuyor kedilerin. 😉 Birbirinden tatlı kedi resimleri ve kedi bilgileri var içinde.

Evet, yine bir kedi. Eve kedi alamıyoruz ama kedili ne görsek alıyoruz. 😉

Gülücüğü küçükken radyoda dinlerdim. Beşli setini görünce çok heyecanlandım, hemen aldım.

Sınıfımızdaki aslanlar için. 😉

Aslında öğrenme bozukluğu yaşayan bir çocuğun hikayesi ama okumayı yeni öğrenen her çocuğun içinde kendinden bir şeyler bulacağına eminim.

Hazır bit sezonu da açılmışken kaçırılmayacak bir kitap. 😉

Biz okurken çok gülmüştük, şimdi sıra sınıftakilerde. 😉 Biz de ilk fırsatta operacı halini okuyacağız.

Yine çocuklar küçükken aldığım, on yüz bin kere okuduğumuz kitaplardan.

Behiç Ak’ın bu yaşlara çok güzel kitapları var. Evdekileri kıyıp veremediler, biz de daha önce okumadığımız birini alıp gönderdik. Yine çok güzel!

O kadar çok Levent var ki hangisini alıp hangisinden başlayacağımızı bilemedim. Bir bilene danıştık, bu set başlangıç kitaplarıymış. Bir de Levent İz Peşinde serisi aldık ama hiçbirini kıyıp okula veremedi oğlan. 😉 (Bu arada aklıma gelmişken birinci sınıfın ikinci döneminde küçük Leventleri alabilirsiniz. Çıtır çıtır okunuyor. 😉 )

Şirinlerin de başlangıcı Şirin İş Başındaymış. Çocuklar büyüdükçe öğreniyoruz işte. 😉 Bu da okula götürülemeyenlerden. Kızım kendisi okuyup gülmeyi tercih etti. 😉

Ve ta-daaaam bombayı sona sakladım. Ehehe. 9+ diyor ama ikinci sınıflar da rahatlıkla okur. Gerçi biz henüz okula götüremedik. Yayınevinden gelmesini bekliyoruz. 🙂 (DDK kazananları da bekliyor, biliyorum, gelir gelmez göndereceğim inşallah.) Dünyayı Durduran Kız ve durmak bilmeyen kardeşi Yaman’ın maceralarına bayılacaksınız. 😉

Şimdilik elimizde bunlar var. Ben internette gezip gezip sepete atmaya devam ediyorum. Zira bebeler maşallah leblebi gibi öğütüyor. 😉 Sizde neler var? Önerilerinizi bekliyorum.

 

Paylaş: