Muhteşem Anne Kız Günleri

Yaz tatili bitiyor. Düşünüp düşünüp ağlaşıyoruz evde. Oğlan 200.000 yıl okul olmasın diye dua ediyor. Şansı olsa Çernobili bir de burada patlatacak. 😀 Okul olmasın yeter yavruma. Kız daha insaflı. Ara ara özledim diyor. Ben de mutsuzum arkadaş. Hiç özlemedim okul günlerini. İyiyiz böyle bebelerle, keyfimizce takılıyoruz. ?

Her yaz rutini olarak yine yaz başında Kuran Kursu’nun yolunu tuttuk.  Ama tatile Kayseri’de başladığımız için döndüğümüzde en yakındaki caminin kayıtları dolmuştu. Oğlan arkadaşının peşinden bir kursa yazıldı. Yaz okulu gibi. Yemeği var, sporu var, Kuran dersi var. 200.000 yıl hayatında okul istemeyen oğlum yaz okuluna gitmez, iki güne bırakır dedim ama maşallah tık etmeden gitti çocuğum. Okul olmasınmış da hep yaz okulu olsunmuş. Ekvatora taşınalım bari. ?

Kız yaz okulu istemedi. Bu arada benden sonra başkalarının camiye kaydolduklarını öğrendim. Gıcık oldum. Ben on gün önce geldim benim çocuklarımı almadınız da başkalarını nasıl kaydediyorsunuz dedim. Siz hiç ısrar etmediniz ki dediler. Asdjhfjfg. Ay niye ısrar edeyim arkadaş? Kayıtlar doldu dediler, adımızı bari yedeğe yazın, bırakan olur dedim, yedekler bile dolu dediler. E tamam dedim. Daha neyin ısrarını yapayım? ?

Başta deli oldum ama iyi de oldu hani. Oğlan evde olmayınca kız kıza takılıyoruz. Yıl boyunca ara ara yapardık anne-kız günü zaten. Şimdi birlikte olmak için daha çok şansımız oldu.♥️

Bu arada her gün oğlana bir aktivite çıkıyor. Efendim, ikram günü, ananız ikram göndersin; piknik günü, ananız ikram göndersin; at çiftliğine gideceğiz, ananız ikram göndersin; havuza gidilecek, ananız ikram göndersin… 

Biz de kızımla fırtına gibi esiyoruz mutfakta. ?

Madem oğlan gezip tozuyor eğleniyor dedim, kızım mahrum mu kalsın? Biz de kız kıza gezeriz. Her güne bir şey buluyoruz. Ev gezmesi, bahçe oturması, havuz günü, piknik, sahil gezmesi, iş görüşmesi gezmesi, kuzen günü, alışveriş… ?

Birbirimizi daha çok tanıma şansımız oldu. Kızımı sessiz, sakin biliyordum ama meğer gayet çenesi düşükmüş de oğlandan fırsat kalmıyormuş. ?

Vay be, kim derdi mikrofonik sesiyle tüm mahalleye yayın yapan, anasını inim inim inleten o minik kız büyüyecek de anasına arkadaş olacak, birlikte gezip eğlenecekler…♥️

Bir gün dedim ki kızıma “Bir yerlerde okudum, bir kadına annesi demiş ki ‘Keşke gençken arkadaşım olsaydın, birlikte ne çok eğlenirdik’. Ben de senin için böyle düşünüyorum. O kadar tatlı, o kadar güzel bir insansın ki… Senin arkadaşın olmayı çok isterdim.” Dedi ki “Bence annem olman daha güzel. İyi arkadaş bulunur ama böyle anne bir daha bulunmaz.” ?

Aaah ah Caillo’nun anası da okuyordum umarım bu satırları. ?

Şimdi müsaadenizi alayım. Hava atmak gibi olmasın da kızım beni bekliyor. Bugün havuz günümüz. Ardından da sahile paten kaymaya gideceğiz. Yoğun bir program bizi bekliyor. ?

Aman da aman büyümüş deeeeee anasıyla yaprak sarar olmuş.

4 yorum

  1. Maşallah maşallah! Ağlayan bebelerden birlikte gezi yapılan günlere. Demek tünelin sonunda ışık varmış 🙂

  2. Selcen Hanim, Sizi 2013 yılında keşfetmiştim. Siz inim inim inleyerek cocuklarla geçirdiğiniz günlerden yakinirken karış karış Avrupa’ yi Asya’yi Amerika’yi gezdim. Simdi sizin tünel geride kalmışken ben minik ve çok zor bir bebekle sadece önümüzdeki yılların bir an once gecmesinin hayalini kuruyorum. Ama bir düzlüğe cikalim, esimle birlikte eskisinden de çok gezmeye hatta gezerken ekonomik takılmak yerine kendimizi iyice şımartmaya kararlıyız(evet öyle zor bir bebe buyutuyoruz). Çok şikayet ettim ama olsun biz de sizin az şikayetinizi okumadık 🙂 Ana-kiz butun taze anne babalar icin de gezin, sefanız olsun. Ayrica çok güzel ve adil bir annesiniz, adaleti saglamak da kolay degildir muhtemelen. Neyse ki tek bebeyle adil olmak icin sürekli toplama cikarma yapma derdimiz yok.

    1. :DDD allah kolaylıklar versin. geçiyor gidiyor valla, insan şaşırıp kalıyor ne ara geçti diye. öpüyorum miniği.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.