İkizler arası bağlar hep merak edilir ya… Hani bir efsane vardır, birinin bir yeri ağrıyınca öbürünün de ağrıyormuş. Bana soruyorlar, doğru mu diye. Ben de bilirkişi edasıyla cevaplıyorum: “Yok canım, farklı organizma bunlar. Öyle bir şey yok.” Ama tabi uyduruyorum, ben nereden bileyim? İkisinin aynı anda “aciii aciii” diye geldiği hiç olmuyor. En fazla tokuştuklarında ya da yoluştuklarında aynı yerleri birlikte ağrıyor. Gerçi annemin teyzelerinden birinin doğum sancısı tuttuğunda diğerinin de karnı ağrımış diye bir rivayet var.  Belki tek yumurtalarda oluyordur böyle şeyler. Kim bilir? Aynı acıyı çekip çekmediklerinden emin değilim ama bizimkilerde acayip bir telepatik bağ olduğundan kuşkum yok.  Bu bağ da yarasa gibi bir şey, ne hikmetse hep geceleri ortaya çıkıyor.

Her gecenin hikâyesi aynı. Önce kızı uyutuyorum. Sonra oğlanı. Uyuttuğum ikinci ve –elhamdülillah- son çocuğu yatağına bırakıp tam “Oh bee nihayet” moduna giriyorum ki oğlan içeride uyuyan kıza telepatik mesajını gönderiyor: “Kalk kız, ben uyudum! Anam yatacak az sonra.” Tabi kızım hemen devreye giriyor. NİAAAA diye bir bağrışla gece maratonum için tabancayı ateşliyor. Aman oğlan da uyanacak diye can havliyle hemen kızın yanına koşuyorum. Her zamanki gibi pış pış, tak tuk, donk, hiayyyt gibi sesler çıkararak kızı tekrar bayıltıyorum. Kız dalar dalmaz, anında, oracığa düşüp yorganı üzerime çekiyorum. Tam gözlerimi kapatacağım ki kız oğlana telepatik mesajını gönderiyor: “Ahmiii, kalk len. Anam yorganı üzerine çekti bile. Vallaha da uyuyacak.” Mesajı alan oğlan Tarzan edasıyla içeriden nara atıyor: AAAAAAAA. Ben la havle çekerek oğlanın odasına dalıyorum. Kâh beşikte sallıyorum, kâh ayağıma alıyorum. Sonunda bayıltıyorum. Bu sefer onun odasındaki yatağa düşüveriyorum. Ama oğlan durur mu, mesajı anında gönderiyor: “Kız Mekki, vallahi anamın horultusu geldi bile. Sen nörüyon, kalk gari!” Mesajı alan kız da hemen bağrışı basıyor…

Böylece sabaha kadar bir orada bir burada, içine tükürdüğüm telepatik dalgalar arasında uyuma çabası veriyorum. Bugün 19. ayın 23. günü. Şu telepatik bağ zamanla incelir, kopar diye bekliyorum ama henüz bir değişiklik olmadı. Bu gidişle de olmayacak. Odalar arası firewall döşemeyi düşünüyorum. Belki işe yarar. Ya da en iyisi bebeleri en kısa zamanda yatılı okula vermek sanırım. Biraz da başkaları uğraşsın, anam, yeni bitirdi bu telepati beni.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: