Size bebelerimi uyku arkadaşıyla tanıştırdığımı anlatmıştım. Bu yolla kurduğumuz dostluklar halen devam ediyor evde. Gerçi benim oğlan biraz asosyal galiba, uyku arkadaşıyla falan pek ilgilenmedi. Bir iki kez “Annea bak, Amet’in çevdiği gırmıcı ayaba” diyerek beni tanıştırdığı kırmızı arabasıyla uyuduğu görüldü. O kadar. Ama kız… Her işin olduğu gibi bu işin de suyunu çıkardı. Olan da yine bana oldu, kabak başıma patladı.

Kızla uzun süredir birlikte yatıyorum. Aylardır diyecektim ama yılı da geçmiş. Bu durumda en yakını, uyku arkadaşı, sırdaşı, yoldaşı, eşi dostu, nedimesi, enisesi, dert ortağı, kan kardeşi, yan kabağı…. ben olmam gerekirdi. Ama arkadaş bulur bulmaz sattı hatun beni. Yatağımı umuma açtı, koynuma sokulmadık alet edavat bırakmadı. İlk önce Tarzan misali evdeki bütün hayvanatı toplayarak yatağımı Nuh’un Gemisi’ne çevirdi. Sonra kafayı babasının alet çantasına taktı. Her gün birer ikişer İngiliz anahtarı, kerpeten, pense, tornavida… ne bulduysa yatağıma taşıdı. Onları kaldırdım bu sefer de sıra mutfak malzemelerine geldi. Ne tatlı kaşığı kaldı bizimle yatmadık ne kevgirle fırın tepsisi. Sonra evde ne bulduysa, Allah ne verdiyse tuttu getirdi birlikte yatacağım diye. Bir gece en büyük boy ayakkabı çekeceği girdi pikenin altına. Böğrümü deliyordu kerata. Sonraki gece orta boy bir leğen ile üç patates, bir soğan. Ardından bir paket açılmamış Lipton çay. Haaa, görünce Süphanallah deyip sabaha kadar bana la havle çektiren iki işlemeli seccade ile üç tespihi de unutmayım. Hacı gece teheccüde kaldıracaktı herhalde beni. Ardından kitapları geldi, ayakkabıları, banyo terlikleri, masa örtüsü… Her gece bir saçmalığı taktı koluna attı yatağa. Tövbe billah bıraktırmadı da. Dün geceyi de en son iki tencere kapağı ile geçirdim. Onları seçti pikaçu, uyku arkadaşı olarak. Otuz yaşını devirdim, hayatımda bu kadar abidik gubidik arkadaş seçimi görmedim. İleride bu kızın arkadaşlarından çekeceğim var, şimdiden söyleyeyim.

Artık yeterince burnumdan geldi, canıma tak etti. Şu an küçük hanım her şeyden habersiz mışıl mışıl uyurken içeride hummalı bir faaliyet var. Uyandığında acı bir sürprizle karşılaşacak hanımefendi. Şimdi seçim yapma sırası bana geldi. Artık yatakta benim borum ötecek. Cimcimeyi yataktan atıp bundan böyle yeni uyku arkadaşımla yatacağım. Kendisi biraz horluyor, biraz da fazla yer kaplıyor ama neyse. Geceyi ibrik leğenle geçirmekten iyidir.

oğlum, kızım, küreğim

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Paylaş: